Aktywność ogranicza śmiertelność na nowotwór okrężnicy.

Stałą fizyczna aktywność powoduje zmniejszenie ryzyka śmierci z powodu nowotworu jelita grubego – tak wynika z pierwszego badania, które zajęło się pod tym kątem problemem nowotworu okrężnicy i dzięki niemu wykazane zostało że ćwiczenia mogą sprawić iż choroba będzie w mniejszym stopniu śmiertelna.

Specjaliści ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Waszyngtona w St . Louise nawiązali współpracę z American Cancer Society i razem dokonali analizy danych pochodzących z Cancer Society Prevetional Study II. Zajmowali się prawdziwością stwierdzenia że aktywność fizyczna wpływa na częstość diagnozowania nowotworu jelita grubego i czy zmniejsza ono ryzyko zgonu z powodu tej choroby. W CPS II przebadanych zostało 150 tysięcy kobiet i mężczyzn, gdzie od 1982 do 1998 badacze monitorowali poziom aktywności fizycznej a wyniki połączyli z liczbą diagnoz nowotworu jelita grubego w latach 1998-2005 jak również liczbą zmarłych osób od 1998-2006 roku. Jak się okazało osoby które konsekwentnie i regularnie gimnastykowały się i ćwiczyły zachowując stałą wysoką aktywność fizyczną przez okres co najmniej 10 lat, były mniej narażone na śmierć „z rąk” raka jelita grubego.

Stwierdzone zostało u nich niższe ryzyko zgonu niż u osób które nie zachowywały stałej aktywności fizycznej i prowadziły siedzący tryb życia. Naukowcy tym samym namawiają aby nie siedzieć cały czas bezczynnie, gdyż na rozpoczęcie ćwiczeń nigdy nie jest za późno. Dodatkowo ruch wpływa korzystnie na nasz układ sercowo-naczyniowy czy też na zalecany jest dla osób chorujących na cukrzycę, a wystarczy dziennie 30 minutowy spacer

Źródło:medigo.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania