Aktywność ruchowa jeszcze ważniejsza

estrogen.progesterone.jpg

W zdrowym ciele zdrowy duch! Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna jest potrzebna i niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najnowsze badania przeprowadzone na kanadyjskiej młodzieży pokazuje, że ruch jest jeszcze ważniejszy niż przypuszczano do tej pory…

Aktywność fizyczne zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów kardiometabolicznych. Przykładem może być tu współczynnik masy ciała BMI, wydolność sercowo-naczyniowa, czy ciśnienie skurczowe krwi. Najnowsze badanie, którego wyniki zostały opublikowane na łamach Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine pokazuje, że ruch ma dużo większy wpływ na te czynniki niż dotychczas sądzono.

Zainteresowana tematem Jacqueline Hay z Manitoba Institute of Child Health przeprowadziła wraz ze swoim zespołem serię testów, które wykazać miały zależność pomiędzy intensywnością aktywności fizycznej, a możliwością wystąpienia któregokolwiek z czynników kardiometabolicznych..

Badania zakończyły się sukcesem, ponieważ udało się dowieść, że aktywność ma dużo większe znaczenie niż sądzono do tej pory. Im większa aktywność, tym wskaźnik masy ciała BMI, obwód pasa i ciśnienie krwi się poprawiało, przy jednoczesnym podwyższeniu zdolności przyjmowania tlenu przez organizm. „Jak widać, wysoka aktywność znacznie lepiej wpływa na obniżenie czynników ryzyka niż inne jej rodzaje, powinno się zatem położyć na nią większy nacisk wśród młodzieży” - kwitują wyniki badań jego autorzy.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania