Amerykanie żyją coraz krócej.

Nie było tak od dziesiątków lat: spodziewana długość życia Amerykanów spadła w latach 2007 i 2008. Jest to spadek o 1 miesiąc którego przyczyną może być rosnąca otyłość ludzi w USA oraz wpływy ekonomicznego kryzysu.

Średnia spodziewana długość życia w USA w rzeczywistości spadła z 77,9 do 77,8 jak wynika z badań amerykańskiego Narodowego Centrum, Statystyk Zdrowotnych. Zarówno u kobiet jak i mężczyzn, spadłą ona o 1/10 roku czyli 36,6 dnia,. Od 976 roku aż do tej pory, spodziewana długość życia generalnie wzrastała, ale w 2008 roku spadłą z 75,4 do 75,3 dla mężczyzn i z 80,4 do 80,3 dla kobiet. Jednakże jest również dobra nowina dla panów, który są czarnej rasy gdyż jak dotąd ich spodziewana długość życia była krótsza o 5 lat od panów z rasy białej. W 2008 roku stwierdzone zostało iż wzrosłą ona o 2 miesiące. Tendencja ta zmienia się w zależności od regionów, gdyż np. mieszkańcy Hawajów mogą się spodziewać dłuższego żywota niż mieszkańcy Zachodniej Wirginii, który jest stanem o jednym z najwyższych odsetków otyłości i największym poziomem śmiertelności z tego powodu.

Badanie w końcu ujawnia że wśród piętnastu pierwszych przyczyn śmiertelności są choroby serca, choroby nowotworowe układu oddechowego i dolegliwości serc i układu naczyniowego, choroba Alzheimera i cukrzyca.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania