Apteczki z wyposażeniem - czym się kierować przy ich wyborze?

Apteczka z lekami - zdjęcie partnera

Apteczka pierwszej pomocy jest produktem, dzięki któremu możemy ułatwić sobie udzielenie pomocy przedmedycznej. Powinna być dostosowana do miejsca, w którym może być potencjalne użyta. Nie ma jednak modelu z uniwersalnym wyposażeniem. Jej wkład należy dobrać tak, aby w jak najlepszy sposób pomóc osobie poszkodowanej. Czym kierować się zatem przy jej wyborze? Podpowiadamy.


Apteczka turystyczna - na każdą wyprawę

Jeśli decydujemy się na turystyczną wyprawę, należy zawsze pamiętać o zabraniu ze sobą apteczki. Szczególnie istotne jest to podczas dłuższych wypraw czy podróży, kiedy nie mamy możliwości od razu wezwać pomocy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć. Z tego powodu warto jest zabezpieczyć się na zapas. Apteczki z wyposażeniem turystycznym wykorzystywane są często przez nauczycieli. Opiekun takiej grupy musi ją ze sobą zabrać na każdą wycieczkę. Dzięki temu jest większa pewność, że zapewni ona uczniom należyte bezpieczeństwo. Takie wyposażenie niezbędne jest również alpinistom, którzy w dużej mierze narażeni są na różne wypadki podczas wspinaczek.

Jak wybrać apteczkę domową?

Apteczka powinna znaleźć się również w każdym mieszkaniu bądź domu. Bardzo często zdarza się, że ulegniemy skaleczeniu bądź poparzeniu olejem w trakcie smażenia ulubionej potrawy. W zależności od rany, można ją przepłukać wodą utlenioną, zakleić plastrem bądź użyć specjalnego, chłodzącego preparatu. Posiadanie apteczki w domu jest również istotne, jeśli chcemy wybrać się w podróż. Można ją uzupełnić o leki, które zażywamy. Warto jest także zabrać ze sobą takie środki, które mogą pomóc nam przy różnych dolegliwościach.

Apteczka samochodowa - jaka najlepsza?

Apteczka samochodowa jest jednym z najpopularniejszych rodzajów, które możemy spotkać w sklepach stacjonarnych bądź internetowych. Powinna się ona znaleźć w każdym samochodzie. Należy jednak zapamiętać, że w takiej apteczce nie wolno przechowywać leków. Podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku samochodowym nie można podawać mu żadnych lekarstw. Nie powinna ona również zawierać płynów do dezynfekcji. Grozi to ich rozlaniem, przez po poszczególne elementy wyposażenia mogą ulec zalaniu.


Mimo wszystko, każda apteczka powinna zawierać opatrunki indywidualne z serii G oraz M, plastry różnych wielkości, rękawiczki ochronne czy nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Przydadzą się także kompresy gazowe, bandaże, chusty trójkątne oraz koc ratunkowy. Do środków trwałych, które również muszą się tam znaleźć można zaliczyć między innymi nożyce ratownicze czy nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania