Astma może mieć negatywny wpływ na płodność

ciaza6.jpg

Nowe badania sugerują, że kobiety z astmą mogą mieć większe trudności z zajściem w ciążę, co powoduje wydłużenie czasu zajścia w ciążę. Naukowcy twierdzą, że badanie, opublikowane w European Respiratory Journal, potwierdza poprzednie badania sugerujące, że astma oddziałuje na płodność.

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (ang. Center for Disease Control and Prevention- CDC), w USA ok. 1 osoba na 12 ma astmę , co daje łącznie ok. 25 mln osób.

Kobiety częściej mają astmę niż mężczyźni, co sprawia, że ​​obecne badanie jest szczególnie ważne.

Chociaż współwystępowanie bezpłodności i astmy zostało wcześniej zaobserwowane, to ostatnie badanie bada związek między astmą i opóźnieniem ciąży u bliźniąt, w analizie na dużą skalę.

Kobiety zostały podzielone na te, które mają astmę i takie, które nie mają takiej przypadłości, a następnie podzielono je na podgrupy leczonych na astmę i nie.

Każda kobietę zapytano o to, czy próbuje czy też próbowała bez powodzenia zajść w ciążę przez rok lub więcej.

Naukowcy odkryli, że w grupie z astmą znajduje się "znacznie więcej proporcjonalnie" (27 %) kobiet, u których obserwowano dłuższy czas potrzebny na zajście w ciążę w porównaniu z grupą kobiet, które nie miały astmy (21,6 %) .

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania