Błyskawiczna korekcja wzroku dzięki nowoczesnemu laserowi.

Eyes - Paul Robinson - freerangestock.com

Na całym świecie laserowa korekcja wzroku uszykuje coraz większa popularność, co nie jest dziwne gdyż pozwala szybko i na stałe pozbyć się okularów czy soczewek kontaktowych i dzięki tej popularności metoda ta cały czas się rozwija.

Nowoczesny laser czwartej generacji niedawno został zakupiony do katowickiego Szpitala Klinicznego i dzięki nowemu urządzeniu poprawienie wzroku może zostać przeprowadzone w ciągu kilkunastu sekund. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki miejscowemu znieczuleniu, a nie długo po operacji normalnie wychodzi do domu. Powrót do pełnej aktywności zajmuje kilka dni ze względu na to by organizm mógł przystosować się do nowego sposobu widzenia. Najważniejszym jest to iż nowoczesny laser ma możliwość wykonywania zabiegu w bardzo krótkim czasie, nie wpływa więc długo na rogówkę co również przyspiesza powrót do pełnej sprawności oka i uzyskania pełnej ostrości widzenia. Urządzenia pozwala na korekcję krótkowzroczności os -0,5 do nawet -10 dioptrii a przy dalekowzroczności od +0,5 do +4. W przypadku astygmatyzmu możliwe jest leczenie wad z wartościami w przedziale od 0,5 do 6.

Niestety minusem zabiegu jest to że nie jest on refundowany przez NFZ. Osoby które chcą skorzystać z zabiegu muszą zapłacić za niego od 1500 do 2000 zł z własnej kieszeni, lecz mimo to chętnych nie brakuje gdyż zyskują oni dzięki zabiegowi nowy standard i komfort życia.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania