Brak snu prowadzi do robienia większych zakupów żywności

hamburger by Grant Cochrane / www.freedigitalphotos.net

Czasem trudno oprzeć się zakupowi smacznych przekąsek i słodyczy podczas cotygodniowych zakupów spożywczych. A według nowego badania, źle przespana noc może sprawić, że pokusa będzie jeszcze silniejsza i prowadzić do zwiększenia zakupów żywności.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Obesity, analizowało, czy pozbawienie snu pogorszyłoby lub zmieniłoby indywidualne nawyki zakupowe. Badacze opierali się na założeniu, że pozbawienie snu może powodować spadek myślenia na wyższym poziomie i wzrost głodu.

"Wybraliśmy całkowitą deprywację snu (TSD), aby zbadać wpływ niedoboru snu na zachowania nabywcze żywności u ludzi" -mówią autorzy badania. "Nasze wyniki są zasadniczo ważne dla osób pracujących w różnych zawodach, w tym pracowników zmianowych, kierowców taksówek, pielęgniarek, lekarzy i innych miejsc pracy wymagających pracy w nocy."

Wyniki pokazały, że gdy ludzie byli pozbawieni snu, kupili 18% więcej żywności, w porównaniu z ich zakupami po dobrze przespanej nocy oraz produkty te zawierały 9% kalorii więcej.

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania