Clostridium difficile: obiecujący antybiotyk który pozwoli uniknąć nawrotów.

Eksperci od chorób zakaźnych czują się bardzo ośmieleni po zapoznaniu się z rezultatami nowego antybiotykowego leczenia przeciw bakteriom Clostridium difficile. Bakteria ta jest odpowiedzialna za infekcje która w największym stopniu rozpowszechniła się w szpitalach i miejscach długoterminowej opieki medycznej.

W trakcie prób klinicznych w których udział brało 600 chorych, fidaksomycyna okazała się tak samo skuteczna co wcześniej stosowane metody terapii w leczeniu tej właśnie infekcji, która prowadzi do wystąpienia ciężkich biegunek i innych poważnych schorzeń całego układu pokarmowego. A co najciekawsze nawrót zakażenia po stosowaniu fidaksomycyny było o wiele rzadsze niż przy innych terapiach. Lek nie został jeszcze zatwierdzony przez FDA.

Na dzień dzisiejszy specjaliści nie biorący udział w próbie klinicznej zapewniają o bardzo ważnym postępie i rozwoju medycyny w tym kierunku. Zakażenia bakterią Clostridium difficile zdarzają się u pacjentów regularni zażywających antybiotyki na różne infekcje.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania