Co pomaga na katar sienny?

Katar, obrazek partnera

Czy wiecie, że idealna, słoneczna pogoda - podczas upalnego lata spędzanego nad jeziorem - nie każdemu kojarzy się z sielanką? Niektórym osobom pobyt na tak zwanym łonie natury wyjątkowo nie służy. Zapuchnięte, czerwone oczy, swędzenie w nosie, lejący się wodnisty katar - takie właśnie objawy mogą pojawić się u alergików, którzy zdecydowali się pooddychać świeżym powietrzem, wszędzie tam, gdzie jest pięknie i zielono. Kto może znaleźć się w takiej mało komfortowej sytuacji i czy jest na to jakiś sposób?

Kto może być alergikiem ?

Predyspozycje do alergii mogą być dziedziczne. Na alergię cierpią jednak również osoby, w których rodzinach nie obserwowano występowania żadnych uczuleń, a nadwrażliwość na określone substancje zawarte w pożywieniu, kosmetykach, a także w powietrzu, może pojawić się w każdym wieku. Nie do końca wiadomo, jakie czynniki mają wpływ na rozwój alergii. Naukowcy wymieniają zarówno zanieczyszczenie środowiska, wszechobecną chemię, jak i… zbyt higieniczny tryb życia. Do najczęściej spotykanych objawów uczulenia należą wysypki skórne i katar sienny. Apogeum zachorowań przypada na wiosnę i lato, czyli czas pylenia roślin. To właśnie wtedy, w błyskawicznym tempie, z aptek znikają leki na alergię bez recepty. Są łatwo dostępne, niedrogie i skuteczne, jak choćby popularna dziś Zilola.

Jak szybko zahamować objawy alergii?

Unikanie łąk i lasów latem jest raczej mało prawdopodobne. Nikt nie chce pozbawiać się przecież długo wyczekiwanego urlopu i siedzieć w domu przy zamkniętych oknach. Z drugiej strony, kto z was przeżył nagły atak kataru siennego, ten wie, jak przykre i nie do zniesienia mogą być objawy. Na szczęście, dziś w każdej aptece możecie kupić lek na alergię bez recepty. Leki takie jak Zilola działają natychmiastowo. Wystarczy jedna tabletka dziennie, aby objawy alergii całkowicie ustąpiły. Dużym atutem tego leku jest też fakt, że organizm zawsze reaguje w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy przyjmujecie preparat po raz pierwszy, czy od wielu tygodni. Przy niektórych lekach po pewnym okresie ich stosowania wzrasta na nie tolerancja i przestają być tak skuteczne, jak na początku. Jednak nie w przypadku Ziloli. Lek ten pomaga nie tylko na katar sienny, ale leczy też przewlekłą pokrzywkę.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania