Co to są emolienty?

Emolienty - zdjęcie partnera

W ciągu ostatnich kilku lat w słowniku rodziców i w środowisku specjalistów dziecięcych pojawiło się takie hasło jak „emolienty”. Cóż kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Otóż emolienty (znane w kosmetyce dla dorosłych) to nic innego jak bezwonne preparaty kosmetyczne, które tworzone są na bazie olejów naturalnych.

Ich głównym zadaniem jest natłuszczanie skóry i zapobieganie odparowywaniu wody z jej powierzchni poprzez wytwarzanie warstwy okluzyjnej. Emolienty pomagają też w utrzymaniu elastyczności skóry na odpowiednim poziomie, wyeliminowują ogniska zapalne, pochłaniają wilgoć z otoczenia, przywracają skórze jej naturalną barierę ochronną. Niepodważalną zaletą emolientów jest to, że polecane są każdej grupie wiekowej przy wielu schorzeniach – pokrzywka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Każde z tych schorzeń jest nam dobrze znane, jeśli nie z własnego doświadczenia, to na pewno wśród bliskich się pojawia.

Jeśli mamy małe dziecko, to warto pamiętać, że atopowe zapalenie skóry i pokrzywka, to dwa najczęściej występujące problemy skórne u niemowląt. Emolienty w tym przypadku mogą okazać się zbawieniem dla skóry maluszka, która jest delikatna, wrażliwa i narażona na wiele uszkodzeń. Emolienty powinny stać się podstawą przy pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem. Występują pod wieloma postaciami, więc na pewno znajdziemy najwygodniejszy dla siebie.

Poza samą kąpielą w środkach zawierających emolienty pamiętajmy, że niektórzy mogą potrzebować dodatkowej pomocy w utrzymaniu nawilżonej i zdrowej skóry. Dlatego warto nie ograniczać się do jednego środka i zapoznać się z gamą lotionów, mleczek, maści czy kremów. Każdy z tych kosmetyków pełni inną funkcję dla naszej skóry czy skóry maluszka. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.zdrowemaluchy.pl.

Pamiętajmy, że nie warto eksperymentować z problemami skórnymi naszych dzieci i nas samych, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne środki, na przykład te z firmy Latopic.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania