Coraz więcej zagrożeń dla osób chcących zajść w ciążę.

ciaza6.jpg

Problemy z zajściem w ciążę mogą wynikać z wielu czynników. Należą do nich m.in. papierosy, poza tym negatywny wpływ mogą mieć również urządzenia, takie jak telefony komórkowe noszone w kieszeni oraz laptopy.

Naukowcy dołączają do tego grona jeszcze kilka czynników o które mogą hamować rozrodczość kobiet, które znajdują się w naszym otoczeniu i nie mamy na nie wpływu.

Badacze przeprowadzili badania moczu i krwi u 501 par starających się o dziecko. U kobiet stwierdzono obecność czterech substancji wpływających negatywnie na płodność, u mężczyzn dziewięć. Jedną z nich były polichlorowane bifenyle znajdujące się m.in. w rybach, mięsie i nabiale.

Substancje te zmniejszają szanse na zajście w ciąże nawet o 20 proc, co oznacza, ze mogą być równie groźne jak palenie papierosów. Nie jesteśmy jednak w stanie ich uniknąć, dlatego warto byłoby je zredukować. Czynnikiem redukującym zdaniem naukowców jest ograniczenie w spożywaniu tłuszczy a także większa aktywność fizyczna.

Lekarze radzą osobom pragnącym potomstwa zwracać uwagę przezde wszystkim na ograniczanie czynników negatywnych, które łatwo jest kontrolować (np. pierosy). Nie trzeba będzie się wtedy zamartwiać obecnością tych substancji w naszym organizmie.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania