Czy Esperal Łódź leczy chorobę alkoholową?

Alkohol - zdjęcie partnera

Leczenie choroby alkoholowej to długi i wymagający proces. Zarówno dla specjalisty jak i bliskich osoby uzależnionej, ale przede wszystkim dla samej osoby uzależnionej. Wymaga od niej wielu wyrzeczeń, poświęceń oraz ogromnej wytrwałości. Choroba alkoholowa jest chorobą śmiertelną i nieuleczalną. Oznacza to, że pacjent w wyniku jej rozwoju może umrzeć oraz że już zawsze będzie zmagał się z jej skutkami. Jednostka nigdy nie będzie miała kontroli nad spożywaniem alkoholu, ale w wyniku leczenia i terapii będzie umiała kontrolować swoje pożądanie i chęć sięgania po alkohol, co może zagwarantować jej wieloletni okres trzeźwości.

Czy Esperal leczy chorobę alkoholową?

Już na samym początku należy podkreślić fakt, iż Esperal nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej. Dzieje się tak ponieważ wszywka alkoholowa nie wpływa na postrzeganie i zmianę myślenia jednostki. Jej działanie opiera się jedynie na wzbudzaniu awersji do alkoholu oraz strachu przed jego sięganiem, aby nie doznać negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Jednostka jednak nadal doświadczać będzie silnego pragnienia spożywania alkoholu wynikających z uzależnienia i odczuwania głodu alkoholowego.

Zmianę postrzegania, myślenia oraz schematów działań może zagwarantować jedynie terapia leczenie uzależnień. Należy pamiętać, że podjęcie terapii leczenia uzależnień w Polsce jest darmowe. Bezpłatna pomoc przysługuje zarówno osobom ubezpieczonym jak i osobom, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. W celu uzyskania pomocy należy udać się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień. Aby zostać przyjętym  do ośrodka niezbędne jest skierowanie na leczenie. Wystawione może być przez lekarza rodzinnego, lekarza internistę lub lekarza psychiatrę.

Czy Esperal jest refundowany?

Nie. Esperal w Polsce nie jest lekiem refundowanym. Oznacza to, że pacjent, który decyduje się na jego podskórne przyjęcie musi zapłacić za lek oraz zabieg z prywatnych pieniędzy. Koszt zabiegu to kilkaset złotych. Cena waha się od miasta, kliniki, lekarza wykonującego zabieg oraz wybranego pakietu.

Plusem natomiast jest fakt, iż zabieg jest jednorazowy i starcza na okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Koszt zabiegu zostaje więc rozłożony na bardzo długi czas, a pacjent nie musi pamiętać o codziennym przyjmowaniu lekarstw.

Czy Esperal jest skuteczny?

Działanie wszywki alkoholowej cechuje się wysoką skutecznością. Osoby posiadające zaszyty w organizmie Esperal boją się nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego powstrzymują się od spożywania alkoholu. Esperal Łódź z http://esperallodz.com/ działa na emocjach osoby, wywołuje w niej strach oraz wstręt do alkoholu.

Osoby uzależnione bardzo często piją, aby nie odczuwać konsekwencji swoich czynów, np. kaca, objawów abstynencyjnego zespołu alkoholowego, złego samopoczucia fizycznego czy złego samopoczucia psychicznego. Osoby te po zaprzestaniu spożywania alkoholu również nie chcą odczuwać nieprzyjemnych dolegliwości. Powstrzymuje je to przed sięganiem po alkohol.

Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej podkreślają, iż wszywka jest przysłowiowym katem, który stoi nad głową osoby uzależnionej. Obawiaja sie oni, żę po usunięciu kata, czyli po okresie, w którym wszywka alkoholowa przestanie działać, osoba uzależniona powróci do spożywania alkoholu. Jeszcze raz należy podkreślić fakt, iż wszywka nie zmienia sposobu myślenia, dlatego warto równolegle podjąć również terapię leczenia uzależnień.

Dla kogo przeznaczona jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób, które są uzależnione od alkoholu jednak podjęły świadomą i samodzielną decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu. Przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, które wyraziły świadomą zgodę na zabieg podskórnego zaszycia Esperalu.

Jednak nie wszystkie osoby mogą skorzystać z tej formy pomocy w leczeniu choroby alkoholowej. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest występowanie u jednostki uczulenia na disulfiram lub którykolwiek inny składnik leku. Osoba uzależniona podczas zabiegu nie może być pod wpływem alkoholu. Zabronione jest również spożywanie alkoholu na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem. Osoba, która nie przyzna się lekarzowi do swojego czynu po zabiegu doświadczy negatywnych konsekwencji silnego zatrucia alkoholowego. Dyskwalifikacja do zabiegu jest również posiadanie schorzeń sercowo krążeniowych. Mowa tutaj na przykład o chorobie niedokrwiennej serca czy nadciśnieniu tętniczym. Z takiej formy pomocy nie mogą skorzystać również osoby, które posiadają zaburzenia psychiczne lub psychozy, jednak tutaj wyjątek stanowi ostra psychoza alkoholowa. Osoby, które posiadają myśli samobójcze lub próby samobójcze również nie kwalifikują się do zabiegu. Kobiety w ciąży, karmiące piersią lub planujące ciąże w najbliższym okresie nie powinny mieć zaszytego Esperalu. W tych przypadkach jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz.

Jak działa Esperal?

Esperal zaszywany jest w organizmie pacjenta podczas krótkiego trzydziestominutowego zabiegu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny dla pacjenta. Przed przystąpieniem do jego wykonania, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Wywiad lekarski ma na celu zebranie informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, jego schorzeniach oraz przyjmowanych lekach. Wywiad pozwala również na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Zabieg wykonuje doświadczony chirurg. Nacina on skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków, tak aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. W powstałym otworze umieszcza od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Zadaniem tabletek jest uwalnianie substancji czynnej, disulfiramu do krwi pacjenta.

Substancja czynna odpowiada za blokowanie procesów metabolicznych w organizmie.  Uniemożliwia ona całkowity rozkład alkoholu do bezpiecznej postaci kwasu octowego. Etanol rozkładany jest jedynie do postaci aldehydu octowego, a dalsza część jego rozkładu jest skutecznie blokowana przez wydzielaną substancję czynną.

Aldehyd octowy jest substancją szkodliwą dla organizmu, jego nagromadzenie skutkuje wystąpieniem silnych i nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego.

Zalecenia po zabiegu podskórnego wszycia Esperalu

Po wykonanym zabiegu, pacjent otrzymuje od lekarza zalecenia dotyczące postępowania z raną. Warto również wspomnieć, że jeszcze przed zabiegiem lekarz poinformował pacjenta o całkowitym zakazie spożywania alkoholu oraz o konsekwencjach tego czynu.

Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności zawodowych. Esperal nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego osoba go posiadająca może prowadzić samochód oraz być aktywna zawodowo.

Po zabiegu warto jednak przez okres około czternastu dni powstrzymać się od aktywności fizycznej, aby rana goiła się prawidłowo.

Pacjent powinien również wyeliminować ze swojej diety wszelkie produkty spożywcze zawierające alkohol oraz wykonane na bazie octu. Warto również zaprzestać stosowania kosmetyków z tą substancją.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania