Czy wszczepiłbyś sobie chiński implant?

Infografika Enel-Med

Oszczędzania uczy się każdy z nas od małego. Uczymy się szukać tanich rozwiązań i zastępować drogie produkty ich mniej kosztownymi odpowiednikami. Czy w przypadku implantów zębowych warto wybrać mniej kosztowne rozwiązanie?

Dlaczego implanty zębowe są drogie?
Implant kojarzymy z wysoką ceną. Sam sztuczny korzeń to wydatek około 2-3 a nawet 6 tysięcy złotych, do tego trzeba dodać cenę za koronę (element widoczny w jamie ustnej, nad dziąsłem). Wiele osób zadaje sobie proste pytanie – czy to naprawdę musi kosztować aż tyle?
Niestety, za dobre implanty trzeba zapłacić. Jednak w zamian otrzymuje się „produkt” bezpieczny, najwyższej jakości, posiadający gwarancję na całym świecie. To bardzo ważne w przypadku śruby, która umieszczona w kości szczęki lub żuchwy ma stać się częścią ciała. W takim przypadku na materiałach oszczędzać nie można. Sam zabieg wymaga precyzji oraz specjalistycznej wiedzy. Wybierając usługi niedoświadczonego lekarza, narażamy się na poważne konsekwencje zdrowotne. Zatem bardzo ważna jest wiedza, doświadczenie lekarza i umiejętności manualne. Lekarz musi bowiem wiedzieć, w jakim miejscu i w jakim rozmiarze ma zostać wszczepiona śruba, tak aby była ona trwała, stabilna i aby można na niej było wykonać poprawnie przyszłą odbudowę protetyczną.Wysoką cenę tłumaczą zatem nie tylko wspomniane wcześniej materiały najwyższej jakości, ale też specjalistyczna wiedza.Liczne szkolenia i kursy, które pozwalają doskonalić umiejętności lekarza, to podstawa. Opieka zawodowca kosztuje, ale w zamian pacjent ma pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie – bez szwanku dla zdrowia. A to jest sprawą bezcenną.

Dlaczego „chińskie” implanty są tańsze?
To co najbardziej różnicuje implanty to rodzaj stopu i czystości materiału, z którego jest on wykonany, oraz technologia produkcji i kształt śruby.
To wszystko decyduje o zdolnościach do osteointegracji, czyli naturalnego zrastania się z kością, do której jest wszczepiony. Kolejną istotną różnicą jest fakt, że wyprodukowanie dobrego implantu wymaga badań naukowych, doświadczeń itp. – a to nie tylko kosztuje, ale również zajmuje wiele lat. Dlatego warto pomyśleć nad tym, jak długo dany system implantologiczny jest dostępny na rynku, a co za tym idzie, jaką mamy wiedzę na temat integracji danego implantu z kością, jego stabilności iewentualnych powikłań, itp. Inną sprawą jest kwestia wiedzy dentystów, którzy mają wszczepiać implanty. Ci, którzy oferują taką usługę w niskiej cenie, zazwyczaj mają ukończone podstawowe kursy, a jedynym potwierdzeniem ich umiejętności jest ładny certyfikat zawieszony na ścianie. Niestety, nie zawsze ten dokument potwierdza autentyczne umiejętności, a w tym przypadku brak wiedzy jest realnym zagrożeniem dla zdrowia pacjenta i może spowodować nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. Jeśli dodać do tego materiały wątpliwej jakości, należy spodziewać się kiepskich efektów. Kolejną kwestią jest gabinet/klinika, w której wykonuje się leczenie implantologiczne. W takim przypadku zawsze trzeba pomyśleć o tym, że implanty wszczepiamy sobie raz na całe życie, a więc nasuwa się pytanie czy za kilka, kilkanaście lat gabinet, w którym wykonało się usługę, będzie funkcjonował, gdzie szukać pomocy i gwarancji.

O tym, że nie zawsze tanie rozwiązanie jest dobre, i że czasem warto zapłacić więcej za naprawdę dobry i bezpieczny dla zdrowia produkt wiedzą specjaliści Enel-Med. Jako organizatorzy akcji „Biały Dzień” chcą przekazać wiele informacji na temat implantów zębowych oraz innych możliwości współczesnej stomatologii. Najbliższy „Biały Dzień” odbędzie się 18.05.2013 r. w Warszawie i Poznaniu. W trakcie wydarzenia będzie można poznać nie tylko wszystkie tajemnice implantów, ale i skorzystać z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych.

infografika biały dzień enel-med

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania