Dieta wzbogacona w orzechy włoskie spowalnia postęp Alzheimera

orzechy włoskie

Wcześniejsze badania powiązały orzechy włoskie ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na raka piersi oraz z poprawą jakości nasienia. Natomiast teraz nowe badanie stwierdza, że dieta wzbogacona w orzechy może zapobiec lub spowolnić chorobę Alzheimera.

Zespół badawczy, kierowany przez dr Abha Chauhan z New York State Institute opublikował wyniki swoich badań na łamach czasopisma Journal of Alzheimer's Disease.

Dr Chauhan zauważa, że ​​w poprzednim badaniu, wraz z kolegami odkryła, że ekstrakt z orzechów włoskich może dawać efekt zabezpieczający przed stresem oksydacyjnym, który jest spowodowany przez białka beta-amyloidu.

Ponieważ gromadzenie tego białka może powodować tworzenie się blaszek beta-amyloidu - uważa się, że odgrywa rolę w rozwoju choroby Alzheimera - zespół chciał kontynuować swoje badania.

W najnowszym badaniu naukowcy chcieli ustalić, jakie są efekty diety wzbogaconej w orzechy włoskie jeśli chodzi o umiejętność uczenia się, pamięć, niepokój i koordynacje ruchową. Badania przeprowadzono na mysich modelach choroby Alzheimera.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania