Dlaczego warto inwestować w pakiety medyczne?

Laboratorium - zdjęcie partnera

Wielu przedsiębiorców twierdzi, że prywatna opieka medyczna dla pracowników jest tylko i wyłącznie kosztem, który trzeba ponosić regularnie. Tymczasem nie zwracają oni uwagi na ogromne zalety takich pakietów medycznych oraz nie widzą, jak wiele oni sami mogą w taki sposób zyskać. Warto więc od razu przeanalizować, dlaczego warto zainteresować się ofertą takich pakietów dla pracowników, a także wziąć pod lupę korzyści płynące z ich wykupienia.

Doskonałe rozwiązanie dla firm, które mają problemy z kadrami 

Obecnie bardzo wielu pracowników lub też kandydatów na pracowników zwraca uwagę nie tylko na oferowane wynagrodzenie, ale też na benefity pozapłacowe. Wśród dodatkowych benefitów najczęściej możemy znaleźć właśnie prywatną opiekę medyczną, która jest czymś bardzo atrakcyjnym zarówno dla obecnych jak i przyszłych pracowników. Dlatego też dodanie prywatnej opieki medycznej obecnym pracownikom często jest polecane w sytuacji, kiedy firma traci z powodu dużej fluktuacji kadr, albo też ma ogromne problemy z absencjami pracowniczymi. Dzięki dodatkowym profitom do wynagrodzenia pracownicy są bardziej zmotywowani do pracy i bardziej lojalni- zadowoleni z tego, co mają nie szukają zatrudnienia w innym miejscu. Z kolei, dzięki prywatnej opiece medycznej znacznie łatwiej jest kontrolować absencje pracownicze i je monitorować. Dodatkowo, warto też wziąć pod uwagę fakt, że informacja o oferowanych pakietach medycznych, jaką zawrzemy w ogłoszeniu o pracę napędzi proces rekrutacji i sprawi, że zgłosi się znacznie więcej kandydatów. 

A co z wizerunkiem firmy? 

Pakiety medyczne dla firm mają jeszcze jedną zaletę- dzięki nim możemy się lepiej zatroszczyć o naszych pracowników, co od razu stawia firmę w korzystniejszym świetle. Dlatego też oferowanie takich pakietów działa pozytywnie na kształtowanie wizerunku firmy nie tylko pośród samych pracowników, ale i na zewnątrz- na rynku pracy, w otoczeniu konkurencji i wszędzie tam, gdzie faktycznie chcielibyśmy podkreślić i zaznaczyć, że jesteśmy firmą przyjazną dla pracowników, która troszczy się o ich zdrowie. 

Artykuł zewnętrzny

Mnie np. w Sopocie Brodwinie

Mnie np. w Sopocie Brodwinie dano domową fizjpoterapie taką ortopedyczną rehabilitacjnę medyczna z dojazdem do domu bez paketów no prywatnie, ale abonamenty to dobry pomysł
w Sopotkowo w domu ....lub w Trójmieście , https://reha-fizjoprofession-gdansk-sopot.business.site/
bo 3 miasta graniczą z sobą

Myślę, że pakiety to

Myślę, że pakiety to korzyść dla obu stron. Pracodawca ma poczucie, że dał pracownikom dostęp do lepszej opieki medycznej, a pracownicy mają szybszy dostęp do specjalistów.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania