Dobry stan śluzówki nosa ważny dla zdrowia organizmu

Nose - zdjęcie partnera

O dbaniu o śluzówkę nosa zwykle nikt nie myśli dopóki nie pojawi się jej nieprzyjemne wysuszenie czy podrażnienie, zwłaszcza na skutek infekcji wirusowej lub bakteryjnej, która skutkuje nieżytem nosa. Kiedy nieprzyjemne objawy, takie jak wysuszenie czy podrażnienie śluzówki nosa, dają się we znaki, bardzo szybko chce się odzyskać komfort i wtedy poszukuje się dobrego na to sposobu. O śluzówkę nosa jednak warto i powinno się dbać praktycznie codziennie. Dlaczego?

Wysuszona śluzówka nosa to groźny stan!

Wielu osobom zapewne wydaje się, że problemy występujące w obrębie nosa, takie jak katar czy właśnie wysuszona śluzówka, są tylko kwestią komfortu, a raczej jego braku, jednak nie jest to prawda. Są to tylko objawy groźnej sytuacji, która zdecydowanie powinna być usunięta, ponieważ tylko właściwie nawilżona błona śluzowa jest w stanie właściwie wypełniać swoją funkcję, a warto wiedzieć, że rola śluzówki nosa jest bardzo ważna. Chroni ona przed wszystkimi zagrożeniami, które mogą dostawać się do jam nosowych, takimi jak zanieczyszczenia z otoczenia, a także potencjalne patogeny, nie dopuszczając do ich przedostawania się w głąb organizmu. Można więc powiedzieć, że chroni przed chorobami, zatem kiedy nie działa prawidłowo – w czasie kataru i kiedy jest wysuszona bądź podrażniona, organizm człowieka jest bardziej narażony na różnego rodzaju infekcje i skutki dostawania się do górnych dróg oddechowych zanieczyszczeń. O śluzówkę trzeba więc dbać!

Co szkodzi błonom śluzowym nosa?

Jama nosowa jest mocno narażona na kontakt z wieloma czynnikami, które wpływają negatywnie na stan błon śluzowych nosa. Bardzo silny wpływ ma zwłaszcza klimatyzacja, której działania niestety często nie da się uniknąć. Także stosowanie niektórych leków, zwłaszcza kropli na katar, oraz przyjmowanie małej ilości płynów sprawia, że śluzówka nosa traci swoje naturalne nawilżenie i w efekcie działa gorzej, pojawia się też charakterystyczny dyskomfort. Ponadto wysuszająco na błonę śluzową działa przebywanie w otoczeniu o suchym klimacie, tj. w dymie czy kurzu, należy więc w miarę możliwości unikać takich środowisk.

ns1.jpg

Na szczęście nawilżenie można przywrócić!

Narazić śluzówkę na wysuszenie jest bardzo łatwo, ale na szczęście łatwo jest też przywrócić jej odpowiedni stan, czyli właściwy poziom nawilżenia. Wystarczy sięgnąć po dobry produkt, najlepiej taki, który zawiera nie jeden, a kilka składników o działaniu pielęgnującym, nawilżającym i regenerującym. Takie działanie prezentuje spray Rinozine, który prócz tego, że jest roztworem wody morskiej znanej z właściwości pielęgnujących, posiada też w swym składzie łagodzący i nawilżający wyciąg z aloesu oraz silnie nawilżający kwas hialuronowy. Dzięki temu bardzo szybko przywraca śluzówce pełne nawilżenie. Dowiedź się więcej o zastosowaniu preparatu Rinozine z strony http://www.rinozine.pl/zastosowanie/nawilzanie-sluzowki-nosa/

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania