Fasola - uchroni przed sepsą

fasola freedigitalphotos.net

W najnowszym wydaniu Evidence-based Complementary and Alternative Medicine (eCAM) ukazały się wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z The Feinstein Institute for Medical Research. Badania dotyczyły wpływu popularnej w chińskiej kuchni odmiany fasoli na ochronę zdrowia przed sepsą.

Zauważono, że białko kwasu eoksyrybonukleinowego (DNA), HMGB1, przyczynia się do pojawienia się stanów zapalnych, które niezbędne są do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Gdyby ich nie było, rany i infekcje nie goiłyby się. Jednak stan zapalny nie może trwać zbyt długo, ponieważ mógłby on doprowadzić do poważnego uszkodzenia tkanek i organow, co w rezultacie prowadzić może do pojawienia się takich chorób jak sepsa.

Aby chronić się przed przewlekłymi stanami zapalnymi należy neutralizować białka HMGB1. Naukowcy odkryli, że wyciąg z fasoli złotej pochodzącej z Indii i tak często używanej w kuchni chińskiej w dużym stopniu zmniejsza wydzielanie HMGB1. Badania na myszach pokazało, że dzięki fasoli wskaźnik przeżycia gryzoni wzrósł do 70% (z 29,4%). Badania przeprowadzone zostały przez doktora Haichao Wang’a, doktora nauk medycznych Shu Zu oraz doktora Andrew E. Sama.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania