Horrory, czyli terapia odchudzająca

halloween freedigitalphotos.net

W Wielkiej Brytani przeprowadzono badanie, którego wyniki pokazują jednoznacznie, że podwyższony poziom adrenaliny podczas oglądania horrorów sprzyja utracie kalorii. Badanie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Westminster przy okazji obchodzonego w wielu krajach święta duchów Halloween, a jego wyniki opublikowano na łamach dziennika The Telegraph.

Okazało się, że oglądanie tego rodzaju filmu powoduję stratę tylu kalorii co półgodzinny marsz czy jazda na rowerze. Aby dojść do takich wniosków naukowcy rejestrowali rytm serca, zużycie tlenu oraz ilość wydalanego dwutlenku węgla, od osób oglądających filmy grozy. Okazało się wówczas, że strach który zaburza metabolizm oraz uwalnia dodatkową ilość adrenaliny jest w stanie spalić 113 kalorii w trakcie trwającego 90 minut filmu. Jest to podobna ilość kalorii jaką możemy spalić podczas 30 minut marszu.

Testy przeprowadzano odtwarzając uczestnikom 10 różnych tytułów filmowych. Wszystkie filmy sprawiały, że puls uczestników rósł. Większy puls to większa ilość krwi pompowanej przez serce, a to z kolei podnosi ilość adrenaliny - wyjaśnia dr Richard Mackenzie, główny autor badania.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania