Impotencja - Przyczyny, objawy i leczenie

Impotencja

Impotencja - czym jest?

Specjaliści starają się unikać terminu impotencja, z tego względu, że może on być trochę krzywdzący dla osób borykających się z tym problemem. Impotencja to inaczej zaburzenia wzwodu u mężczyzn, dysfunkcja seksualna objawiająca się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej.

Najczęściej występuje u mężczyzn powyżej 50 roku życia, jednak zdarza się też wcześniej. Szacunkowo około 1 na 10 mężczyzn w wieku między 21, a 75 rokiem życia ma problemy związane z zaburzeniami erekcji. Od 5 do 20% ogółu mężczyzn dotykają umiarkowane i ciężkie postaci impotencji. Coraz częściej słyszy się opinie, iż impotencja jest również chorobą cywilizacyjną. Liczba mężczyzn skarżących się na problemy z erekcją rośnie z roku na rok. Impotencja może mieć podłoże psychiczne (spowodowana kompleksami, lękiem, stresem) lub fizyczne (z powodu wieku bądź choroby, lub kiedy są stwierdzone organiczne zmiany chorobowe). O impotencji można mówić tylko wówczas, gdy trudności z erekcją powtarzają się wielokrotnie, pojawienie się takich objawów w epizodycznych kontaktach seksualnych, szczególnie gdy towarzyszy im silne napięcie, jest na ogół zjawiskiem normalnym. Impotencja jest zaburzeniem niezwykle wstydliwym dla mężczyzn, dlatego rzadko udają się do lekarza specjalisty, co jest błędem, ponieważ obecna medycyna jest w stanie w wielu wypadkach przywrócić choremu erekcję.

Przyczyny impotencji

Istnieje co najmniej kilka przyczyn dysfunkcji erekcji. Jak wcześniej zostało wspomniane, w praktyce stosuje się podział na dwie grupy czynników wywołujących impotencję: zewnętrzne oraz psychogenne. Oto podstawowe przyczyny występowania impotencji:
- stres,
- niskie poczucie własnej wartości,
- depresja,
- wiek,
- cukrzyca,
- niektóre choroby neurologiczne,
- choroby serca i nadciśnienie tętnicze,
- urazy i choroby rdzenia kręgowego,
- zabiegi operacyjne,
- zaburzenia endokrynologiczne,
- wady rozwojowe narządów płciowych (stulejka, spodziectwo, wierzchniactwo),
- wady wrodzone: brak jąder, rozszczep kręgosłupa,
- choroby gruczołów wydzielania wewnętrznego,
- przewlekła niewydolność nerek,
- niektóre leki (np. neuroleptyki, leki hipotensyjne, leki przeciwnowotworowe, leki moczopędne),
- niezdrowy tryb życia, szkodliwe uzależnienia (alkohol, amfetamina, kokaina, heroina, morfina).

Objawy

Głównymi objawami tego schorzenia są: niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu, przedwczesny wytrysk oraz brak orgazmu. Ponadto o impotencji mogą świadczyć spadek popędu seksualnego, a nawet całkowity brak ochoty na seks, trwający przez dłuższy czas. Objawy mogą występować w stopniu łagodnym, umiarkowanym i ciężkim. Łagodny stopień impotencji to głównie problemy z przedwczesnym wytryskiem, ale również mała ilość spermy przy wytrysku, utrata erekcji przed osiągnięciem wytrysku lub tzw. miękka erekcja. Stopień umiarkowany to występowanie wzwodu chwilowego, brak wytrysku oraz satysfakcji seksualnej. Ciężki stopień impotencji oznacza natomiast całkowity brak wzwodu, a co za tym idzie niemożność osiągnięcia satysfakcji seksualnej przez mężczyznę.

Leczenie

W większości przypadków odpowiednia kuracja pozwala na wyleczenie impotencji. Przed przystąpieniem do leczenia oraz przed wyborem terapii należy prawidłowo rozpoznać przyczyny problemów z erekcją. Zajmuję się tym lekarz urolog, który na wstępie przeprowadza wywiad z pacjentem oraz często z jego partnerką. W drugiej kolejności należy wykonać szereg badań, m. in. morfologię krwi, poziom cukru, prolaktyny, testosteronu i cholesterolu, USG prostaty. Impotencję można leczyć rożnymi metodami. Jedną z nich jest farmakologia. Lekarz może przepisać leki doustne lub wstrzykiwanie leku w ciała jamiste penisa. Inną metodą leczenia impotencji jest psychoterapia. Może mieć ona formę indywidualną, gdy przyczyną są lęki pacjenta lub partnerską, w której uczestniczy również partnerka seksualna. Natomiast w skrajnych przypadkach stosuje się leczenie drogą inwazyjną, polegające na wszczepianiu protez i aparatów próżniowych.

Autorem artykułu jest pracownik serwisu http://www.aptekakamagra.pl posiadający w swojej ofercie leki takie jak Viagra.

Gdy probujesz rzucic

Gdy probujesz rzucic palenie, daj sobie nagrode za wszystkim razem, gdy osiagniesz cel. Na dowod zmierzac do kina przez jakis tydzien, iz nie palisz. Po dlugim czasie czasu, mozesz postawic sobie nieco duzo luksusowe i drogie. Po za tym bardzo zrobic lepiej nagroda, takze nie istniejesz w temacie, gdzie palenie nie jest juz problemem.Rzucic palenie, aby ulatwic cwiczenie. Palenie sprawia, ze trudno oddychac, co swiadczy, ze nie Masz duzy poziom tlenu do miesni i narzadow. To cieszy, ze cwiczenia o moc wieksze, co moze doprowadzac do zycia, wypelnione dolegliwosci. Kiedy rzucisz palenie, twoje umiejetnosci pluc wkrotce sie poprawi, sprawiajac, ze regularne cwiczenia cele sa sklonniejsze do zrobienia. rzucić palenie po angielsku

Największym wrogiem

Największym wrogiem potencji jest stres - przekonałem się o tym. Na szczęście przyjaciel mi polecił maxgirę go, więc poszedłem po receptę na ten lek do lekarza i jestem bardzo zadowolony. Wszystkie problemy z erekcją zniknęły jak ręką odjął. Mam znowu mocną erekcję i mogę się kochać przez długi czas

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania