Jak radzić sobie z objawami klimakterium?

woman, by Charisma / www.freedigitalphotos.net

Zmiany, które pojawiają się w organizmie kobiety po pięćdziesiątce mogą być nieprzyjemne i irytujące. Jednak klimakterium może być dość przyjemnym okres, w którym panie wciąż będą czuły się kobiece i potrzebne. Co więcej, współżycie również przestanie być przykrym przeżyciem. Jak więc radzić sobie z objawami menopauzy?

Warto pamiętać, że klimakterium nie jest końcem atrakcyjności kobiety czy poczucia chylenia się ku końcowi życia. Domowe sposoby pomogą w złagodzeniu i zniwelowaniu symptomów związanych z przekwitaniem. Podstawą poradzenia sobie z nadchodzącą zmianą jest jej akceptacja, a następnie zrozumienie, że jest ona nieunikniona.

Ważne jest również zachowanie pozytywnego nastawienia do życia, aktywności fizycznej oraz zdrowej i naturalnej diety. W trudniejszych przypadkach lekarze zalecają złagodzenie dolegliwości, dzięki zastosowaniu terapii hormonalnej. Więcej na ten temat na stronie hydrovag.pl.

Menopauza pojawia się między 45 a 55 rokiem życia. W najprostszym rozumieniu jest to ostatnia miesiączka. Za to klimakterium jest okresem przekwitania i stopniowego osłabienia wydolności jajników. Warto wiedzieć, że jest to proces stopniowy, dlatego też jest łatwiejszy do zaakceptowania przez psychikę kobiety.

Preparaty najczęściej skupiają się jedynie na wyeliminowaniu objawów fizycznych. Jednak znacznie ważniejsze jest zwalczenie oporów znajdujących się w psychice kobiety. Suplementy diety nie tylko uzupełnią brakuje składniki odżywcze, ale także wzmacniają organizm oraz procesy w nim zachodzące.

Wśród nich znajdują się izoflawony. Działają podobnie do estrogenów, a ich źródłem może być np. soja. Dodatkowo preparaty są wyposażone w witaminy B6, B12 i C, a także kwas foliowy, magnez czy potas. Panie mogą stosować również napar z melisy czy mięty, dzięki temu będą znacznie bardziej spokojniejsze, łatwiej się zrelaksują i lepiej będą sypiały.

Jednak w tym wszystkim nie można zapomnieć o odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej. Ruch znacznie usprawni procesy funkcjonowania organizmu, jednocześnie polepszają samopoczucie oraz zwiększając zdolność do percypowania rzeczywistości. To także świetny sposób na pozbycie się nadmiernego stresu i irytacji związanych z objawami klimakterium.

W tym okresie kobiety mają duże problemy z nietrzymaniem moczu czy infekcjami dróg moczowych. Tego typu symptomy ustąpią w granicy kilku lat. Zmiany związane z pojawienie się klimakterium dotyczą również sfery płciowej. M. in. zwiększa się zasadowość pochwy, a zmniejsza ilość wydzieliny i śluzu szyjkowego. Dodatkowo nabłonek wyściełający pochwę jest znacznie delikatniejszy, a śluzówka – cieńsza.

Te objawy są nie tylko przyczyną dyskomfortu, ale także krwawienia podczas stosunku. Co więcej, symptomami menopauzy mogą być również choroby serca. Wszystko jest spowodowane wzrostem masy ciała, ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi. Innym objawem menopauzy jest depresja. Dlatego wielu specjalistów zaleca profilaktyczną kontrolę u psychoterapeuty.

Przy menopauzie najbardziej

Przy menopauzie najbardziej uciążliwe były dla mnie te nocne poty no i przeszkadzała mi też suchość pochwy, ale na szczęście pomogło mi stosowanie żelu intymnego mucovagin :)

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania