Jak wygląda wizyta u dietetyka i jak się do niej przygotować?

Dietetyk - zdjęcie partnera

Zbędne kilogramy i niewłaściwe nawyki żywieniowe wpływają na jakość życia oraz na zdrowie. Niestety, czasami mimo wysiłku, nie udaje się schudnąć ani zmienić stylu życia. Wtedy z pomocą może przyjść dietetyk. Podpowiadamy, jak przygotować się do spotkania z dietetykiem i jak wygląda wizyta u takiego specjalisty.

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Po podjęciu decyzji o udaniu się do dietetyka, należy się odpowiednio do tego  przygotować. Przede wszystkim należy spisać produkty, które się na co dzień spożywa, czyli stworzyć swój własny jadłospis sprzed kilku dni czy też tygodnia. Bardzo dobre jest stworzenie dzienniczka żywieniowego i zapisywanie w nim, co i kiedy się zjadło. Dodatkowo, należy zastanowić się nad swoim celem, tj. zmniejszeniem wagi, zwiększeniem tkanki mięśniowej, ogólną zmianą nawyków żywieniowych. Co więcej, spore znaczenie ma wybranie odpowiedniego dietetyka, który jest doświadczonym specjalistą i posiada najlepszej jakości sprzęt. Dietetycy z poradni dietetycznej imed24 są specjalistami o dużej wiedzy i doświadczeniu, a dodatkowo dysponują sprzętem TANITA, który monitoruje komponenty składu ciała.

Przebieg wizyty u dietetyka

Pierwsza wizyta u dietetyka decyduje o jakości późniejszej współpracy, a także o efektach, dlatego na wszystkie pytania specjalisty należy odpowiadać szczerze. W trakcie pierwszej wizyty u dietetyka, która trwa zwykle około 40-60 minut, podstawą jest dokładny wywiad. Dietetyk może zapytać o dotychczasową dietę, styl życia i aktywność fizyczną, a także o choroby i wcześniejsze próby odchudzania. Dietetyk może zlecić także pomiar masy ciała i monitoring komponentów składu ciała. Kolejnym etapem jest opracowanie programu żywieniowego. Termin kolejnej wizyty jest ustalany indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta i zaproponowanej diety.

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk to specjalista, który układy plany żywieniowe oraz diety, a także zajmuje się szeroko pojętą edukacją społeczeństwa. Dietetyk udziela także konsultacji i porad, jest osobą odpowiedzialną za jadłospisy konkretnych grup zawodowych, które na co dzień korzystają z jego pomocy, na przykład sportowców. Obecnie, dietetycy zajmują się także układaniem cateringu dietetycznego, który jest wysyłany do klientów albo przygotowywany dla restauracji.

Odpowiednie przygotowanie do zmiany nawyków żywieniowych, a także podjęcie działań wspomagających zmniejszenie nadwagi, jest możliwe dzięki wizycie u dietetyka. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego specjalisty i skrupulatne przygotowanie się do wizyty. Na koniec, warto dodać, że najważniejszą rolę w zmianie stylu życia i żywienia, odgrywa klient, a nie dietetyk, ponieważ ogromne znaczenie ma motywacja.

Jeśli mieszkasz w Krakowie, to zachęcamy do odwiedzenia prywatnej przychodni Imed24, gdzie uzyskasz pomoc dietetyka.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania