Jak wyleczyć mokry kaszel?

kaszel.jpg

Trudno w sezonie jesienno-zimowym uniknąć przeziębienia u dzieci. Kaszel męczy dziecko, nie pozwala mu zasnąć i normalnie funkcjonować w ciągu dnia. W aptekach jest wiele syropów na kaszel. Trzeba wybrać ten, który szybko rozrzedzi wydzielinę i skutecznie wyleczy dziecko z tej uciążliwej dolegliwości.

Czym jest kaszel?

Kaszel jest odruchem obronnym organizmu na podrażnienia błony śluzowej wywołanej przez chorobotwórcze bakterie lub wirusy. Ma charakter ostry lub przewlekły. Mechanizm kaszlu polega na nasilonym wdechu i zamknięciu głośni czyli części krtani. W ten sposób zostaje wytworzone wysokie ciśnienie w klatce piersiowej i płucach, a w momencie ponownego otwarcia głośni dochodzi do gwałtownego wyrzutu powietrza. Kaszel pełni dobroczynną dla organizmu funkcję. W ten sposób drogi oddechowe są oczyszczane z bakterii i wirusów. Rozróżniamy kaszel suchy lub mokry. Ten pierwszy rodzaj pojawia się na początku choroby i spowodowany jest głównie wirusami. Dodatkowo do gardła spływa wydzielina z nosa podrażniając śluzówki i powodując odruch kaszlowy. Po około trzech dniach infekcji do akcji wkracza kaszel mokry, a w oskrzelach dziecka słychać zalegającą wydzielinę, którą z trudem odkrztusza mały pacjent. Jest ona doskonałą pożywką dla chorobotwórczych bakterii. W tym miejscu nie możemy już eksperymentować z domowymi sposobami na kaszel lub nieskutecznymi syropami. Trzeba dziecko zacząć podawać sprawdzony syrop na kaszel dla dzieci, Mucosolvan Mini, który szybko i skutecznie rozrzedzi wydzielinę zalegającą w płucach. Jego substancją czynną jest ambroksol, który zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych dziecka, a także zmniejsza jego lepkość, tym samym ułatwiając jego usunięcie. Poprawia też czynność rzęsek nabłonka oddechowego.

Jak leczyć kaszel?

Mokry kaszel utrzymuje się w oskrzelach nawet przez kilka tygodni. Nieprawidłowo leczony może doprowadzić do poważnej infekcji bakteryjnej, takiej jak zapalenie oskrzeli lub nawet płuc. U dziecka, to bardzo groźne choroby, które nieprawidłowo  leczone mogą doprowadzić do groźnych powikłań. Oprócz sprawdzonego syropu na kaszel u dzieci możemy pomóc dziecku często wietrząc i nie przegrzewając pomieszczeń w domu. Mały pacjent musi pić dużo niegazowanej wody i herbatek ziołowych. Nawilżone śluzówki są dużo mniej podatne na rozwój w nich chorobotwórczych bakterii. Dobrze sprawdzają się także inhalacje z soli fizjologicznej. Jeśli dziecko jest starsze, można do nich dodać olejki eteryczne łagodzące kaszel. Dobrze jest też oklepywać kilka razy dziennie plecy dziecka. Syrop na kaszel u dzieci należy przyjmować stosując się do dwóch podstawowych zasad: bezwzględnie nie należy ich stosować po godzinie 17.00, ponieważ dziecko w nocy może krztusić się rozrzedzoną wydzieliną, a także jak najwięcej pić, by dodatkowo wspomóc rozrzedzanie wydzieliny.

W okresie jesienno-zimowym z pewnością nie unikniemy przeziębień. Możemy natomiast skutecznie je leczyć stosując sprawdzone leki aby szybko i skutecznie pomóc swojemu dziecku w walce z infekcją.

Własnie też dlatego

Własnie też dlatego wybrałam Dicotuss ;) Też miałam z tym problem, do tego skład super więc się nie zastanawiałam. Cieszę się że mogłam pomóc! Pozdrawiam

Na każdy rodzaj kaszlu jest

Na każdy rodzaj kaszlu jest Dicotuss Baby? To dobrze się składa, bo mam zawsze problemy z rozróżnieniem mokrego od suchego i nigdy nie wiem jaki syrop kupić. Dzięki bardzo za info ;)
Madzia

Ja swojej córce podaje

Ja swojej córce podaje Dicotuss Baby z polecenia pediatry. Jest dostępny bez recepty i działa na każdy rodzaj kaszlu więc już nie muszę latać za każdym razem do lekarza.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania