Jakie probiotyki dla dzieci wybrać?

Dziecko w pokoju zabaw - zdjęcie partnera

Czym sugerować się, poszukując probiotyku dla dziecka? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę warto wybrać krople Multilac Baby.

Czym właściwie są probiotyki?

Probiotyki na sklepowych półkach nie są niczym nowym, słyszał o nich niemal każdy, warto jednak wiedzieć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu wiedza na ten temat była znacznie uboższa. Wtedy to o bakteriach wspominało się przede wszystkim w kontekście infekcji i zakażeń, a „dobre” bakterie były niejako pomijane. Na szczęście dziś sytuacja jest zgoła inna i doskonale zdajemy sobie sprawę, że owe „dobre” bakterie są niezwykle pożyteczne. I przykładem takich drobnoustrojów są właśnie probiotyki.

Równowaga bakteryjna w jelitach

Probiotyki bytują w jelitach, w organizmie dziecka na dobrą sprawę pojawiają się dopiero w kilka godzin po narodzinach, ich znaczenie jest jednak niebywale istotne. Do najważniejszych zadań probiotyków zalicza się aktywne wspomaganie pracy jelit i procesów trawiennych, mogą one również w pewnym stopniu stymulować pracę układu odpornościowego.

Dlatego też zachowanie odpowiedniego stanu mikroflory jelitowej, zarówno pod względem jakościowym, jak i ilościowym, jest niebywale istotne. Do jej zmian w stanie mikroflory może dojść w różnych sytuacjach, najczęściej stan taki następuje w trakcie lub po zakończeniu kuracji antybiotykiem, stosowanie takich leków może bowiem wywoływać biegunki. Ponadto „dobre” bakterie mogą zanikać w wyniku infekcji, problemów jelitowych i wielu innych dolegliwości.

W takich przypadkach dobrym sposobem na wsparcie odbudowy mikroflory jelitowej jest przyjmowanie probiotyków takich jak krople Multilac Baby. Na rynku znajdziesz jednak znacznie więcej produktów przeznaczonych dla najmłodszych, na co zatem zwrócić uwagę przed zakupem, aby podjąć najlepszą decyzję?

Jak wybrać probiotyk dla dziecka? Dlaczego Multilac Baby to dobry zakup?

Multilac Baby krople to nawet nie probiotyk, lecz– synbiotyk. Stanowi on połączenie probiotyku z prebiotykiem, czyli pożywką konieczną do wzrostu „dobrych” bakterii w jelitach.

Kupując probiotyk dla dziecka dobrze też zwrócić uwagę na formę jego podawania. Dzieci, szczególnie te młodsze mogą mieć problem z połykaniem tabletki – nie wspominając już o niemowlętach. Multilac krople możesz natomiast rozpuścić np. w letnim płynie i bez problemu podać maluszkowi. Wystarczy przyjmować Multilac Baby raz na dobę, aby aktywnie mikroflorę jelitową.

Praktyczną zaletą niektórych probiotyków jest brak konieczności przechowywania ich w lodówce po otwarciu. Dlatego właśnie Multilac Baby krople bez trudu zabierzesz ze sobą w podróż, aby w razie konieczności móc podać go swojemu dziecku.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania