A jednak nie łykać aspiryny.

1291805146Aspirin.jpg

Polecana jest często w profilaktyce zawałów serca i udarów niedokrwiennych a mowa tutaj o Aspirynie. Jej regularne stosowania pozwala na przeciwdziałanie powstawaniu zakrzepów które są główną przyczyną groźnych dla życia zdrowotnych przypadków. Jest bardzo częsta zalecana przez kardiologów.

Jednakże już niedługo te zalecenia mogą ulec zmianie jeżeli naukowcy z innych krajów potwierdzą wyniki badań Kanadyjskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Naukowcy z Kanady wykazali bowiem iż aspiryna w bardzo słaby sposób działa profilaktycznie a nawet może być groźna dla zdrowia zażywającego ją pacjenta. Badacze z Kanady przeanalizowali dane które dotyczyły prewencyjnego działania aspiryny na występowanie zawałów serca oraz incydentów naczyniowo-mózgowych i jak się okazało Aspiryna jako środek profilaktyczny działa dużo gorzej i jej stosowanie ma tylko sens u osób które już wcześniej przeszły zawał lub udar. Aspiryna w małych dawkach pomaga przeciwdziałać tworzeniu się skrzepów lecz z drugiej strony ta sama właściwość prowadzi do zwiększenia ryzyka krwotoków głównie na terenie układu pokarmowego czy paradoksalnie na terenie mózgu. Może więc się okazać iż chorych które przyjmuje aspirynę dla zapobiegania incydentom naczyniowo-mózgowym czyli udarowi niedokrwiennego doświadczy zamiast niego krwotoku do mózgu co jest również stanem zagrażającym życia. Dlatego też Kanadyjskie Towarzystwo Kardiologiczne Zadecydowało o wprowadzeniu zmian w zaleceniach co do stosowania aspiryny.

Chorzy którzy w tym momencie przyjmują niewielki dawki leku i nie doświadczają jego skutków ubocznych nie powinni przerywać stosowania. Jednak kardiolodzy z Kanady od tej pory nie będą już sugerować aby pacjent zaczął przyjmować odpowiednie dawki leku jeżeli ma to być tylko stosowane w celach profilaktycznych nie zaś jako leczenie już po przejściu zawału cz udaru.

Źródło: medycyna24.pl

tych bzdur nie pisali

tych bzdur nie pisali lekarze ani ludzie majacy nawet minimalna wiedze, dotyczy to rowniez wiekszosci pozostalych artykulow. Do szkoły matoły!

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania