Kardiochirurdzy z Poznania gotowi do przeprowadzania przeszczepów serca dzieciom.

Kid - freerangestock.com

Kardiochirurdzy z Kliniki Kardiochirurgii UM oraz Kliniki Kardiologii Dziecięcej w Szpitalu Kliniczny im. K. Jonschera wspólnie będą wykonywali operacje wszczepienia pacjentom serca poniż 18 roku życia.

Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej”, Klinika Kardiochirurgii UM im. K . Marcinkowskiego w Poznaniu jest 5 w Polsce ośrodkiem medycznym który będzie wykonywał tego typu zabiegi transplantacyjne serca. Od marca zeszłego roku w Klinice został już przeprowadzonych z powodzeniem 6przeszczepów serca. Do tej pory w przeszczepy serca w klinice w Poznaniu były wykonywane tylko u chorych dorosłych. Teraz już kardiochirurdzy pragną pomaga całym pacjentom i przeszczepiać serca także im – na początek dzieciom w wieku 14-18 lat. Przeszczepy serca w naszym kraju są wykonywane w Zabrzu, Warszawie i Krakowie. Poznań ma być kolejny na tej liście.

Transplantolodzy z Kliniki Kardiochirurgii UM nawiązali kontakt z lekarzami z Kliniki Kardiologii Dziecięcej w które to co roku leczonych jest kilka tysięcy dzieci z wadami serca. Gotowość współpracy już zadeklarowali najwybitniejsi tamtejsi lekarze i szacują oni iż mogliby wykonywać od 1 do 3 takich zabiegów rocznie.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania