Kiedy zmniejszamy wpływ, jaki wywierają na nas reklamy?

chłopiec ogląda tv, by imagerymajestic/ www.freedigitalphotos.net

Na łamach czasopisma Journal of Consumer Psychology naukowcy poinformowali, że reklamy, które oglądamy nie oddziałują na nas, gdy w tym samym momencie jesteśmy zajęci rozmową lub jedzeniem.

Badanie prowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kolońskiego w Niemczech. Dowiedli, że jeśli podczas oglądania bloków reklamowych konsumenci używają swoich ust, czyli żują gumę, szepczą do kogoś, bądź spożywają przekąski, są odporni na efekt powtarzania, który jest często wykorzystywany przez nowe marki, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zapamiętania nazwy produktu.

Poprzednie badania pokazały, że występowanie efektu powtarzania odpowiada łatwości odbioru informacji. Mózg łatwiej przetwarza otrzymywane bodźce i oszczędza swoje zasoby, gdy nazwa firmy lub produktu jest wymieniana kilka razy, a to powoduje, że czujemy się zadowoleni, a reklamowana nazwa wydaje nam się bliska.

Obecnie naukowcy odkryli, iż efekt powtarzania i związana z nim łatwość przetwarzania informacji pojawia się w wyniku nieuświadomionych ruchów mięśni języka i ust.

Źródło: tech.money.pl

zjedzmy sobie ciasteczka

zjedzmy sobie ciasteczka "Oreo", lepsze jest uzależnienie od ciasteczek niż od reklamy. Polecam.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania