Kobiety – stres w pracy to wzrost ryzyka chorób sercowo-naczyniowych

stres1.jpeg

Według niektórych źródeł, kobiety które pracujące na stanowiskach zagrożonych ciągłym napięciem i obarczone dawką codziennego stresu, są w grupie o wiele większego ryzyka pojawienia się u nich poważanych problemów kardiowaskularnych (zawału serca, udaru mózgu) a tym samym są one bardziej narażone na konieczność przeprowadzania operacji mogących zapowiedz poważniejszym problemom.

Ryzyko wystąpienia tego rodzaju chorób jest wyższe o aż 40%, jeżeli wyniki badań tej grupy porównane zostaną do kobiet które same określały swoje życie jako mniej lub mało stresujące. Aż o 88% wzrasta ryzyko zawału serca u kobiet pracujących w ciągłym stresie. Ryzyko przeprowadzenia operacji wstawienia bajpasów serca lub innej operacji chirurgicznej na tle sercowo-naczyniowym jest u niż wyższe o 43%. Testy ukazały również, iż niepewność w pracy lub normalny strach przed utrata posady wiąże się również z czynnikami ryzyka pojawiania się chorób sercowo-naczyniowych, lecz nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia zawału czy udaru.

Badanie przeprowadzone przez organizację Women’s Health polegało na przeanalizowaniu zjawiska stresu w pracy, biorąc pod uwagę 17 415 kobiet które są czynne zawodowo od lat, a należały od one do pracownicze służby zdrowia, gdzie średnia ich wieku wynosiła 57 lat. Okres przeprowadzenia badania trwał 10 lat. Specjaliści ze szpitala Brigham and Women, z siedzibą w Bostonie, opublikowali wyniki badań na corocznym generalnym zgromadzeniu organizacji American Heart Association, w Chicago.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania