Kofeina a choroba Parkinsona

freerangestock.com  brain

Kofeina jest bardzo popularna i często spożywana na całym świecie. Znajduje się ona między innymi w kawie, herbacie czy napojach energetycznych. Prowadzone ostatnio przez Research Institute of the McGill University Health Centre (RI MUHC) badania wykazały, że właśnie kofeina może skutecznie pomóc kontrolować ruchy u osób z chorobą Parkinskona.

Dr Ronald Postuma, neurobiolog i profesor medycyny dodaje „Są to jedne z pierwszych badań, pokazujących korzyści płynące ze spożywania kofeiny przez ludzi, którzy mają Parkinsona”. Do tej pory wiadomo było, że kofeina może w pewnym stopniu chronić przed zachorowaniem na chorobę, ale dopiero najnowsze badanie wykazało, że może ona działać klinicznie na pacjentów już na nią cierpiących.

„Chcieliśmy dowiedzieć się jak kofeina wpływa na senność oraz na objawy choroby Parkinsona, takie jak spowolnienie ruchów, zesztywnienie mięśni, drgania i utrata równowagi” – wyjaśnia dr Posuman „Ludzie, którzy spożywali kofeinę, doznali poprawy w porównaniu z osobami, które brały placebo (…)Nastąpił postęp w szybkości ruchów i w zredukowaniu zesztywnienia”.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania