Kontuzja? Możliwe, że się nie wysypiasz

nastolatki, by imagerymajestic/ www.freedigitalphotos.net

W Nowym Orleanie podczas konferencji Amerykańskiej Akademi Pediatrycznej zostały zaprezentowane wyniki badań dotyczących występowania kontuzji wśród młodych sportowców. Okazało się, że Ci z nich, którzy przesypiają w ciągu nocy chociaż osiem godzin są znacznie mniej narażeni na wystąpienie kontuzji niż Ci regularnie niedosypiający.

W Szpitalu Dziecięcym w Los Angeles zorganizowano badania, w których udział wzięło 112 uczniów. Było to 54 chłopców oraz 58 dziewczynek o średnim wieku 15 lat. Wszyscy badani uzupełnili przygotowane specjalnie formularze dotyczące ich udziału w różnego rodzaju zajęciach sportowych w szkole, jak również poza nią. W formularzu pojawiły się pola dotyczące między innymi czasu poświęconego na treningi, radości czerpanej z ćwiczeń, a także czasu snu.

Uzyskane w ten sposób dane zestawiono z danymi o przebytych kontuzjach i ich częstotliwościach. Okazało się, że ryzyko wystąpienia kontuzji wyraźnie rosło wraz z malejącą liczbą przesypianych w nocy godzin. Jak podkreśla dr Matthew Milewski, prowadzący badania - prawdopodobieństwo było o aż 65% mniejsze wśród tych uczniów, którzy przysypiali w nocy 8 godzin i więcej. Dodatkowo dało się również zauważyć, że prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji rośnie wraz z wiekiem.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania