Kto powinien używać szczoteczek sonicznych?

Szczoteczka do zębów - zdjęcie partnera

Szczoteczka soniczna to jeden z trzech popularnych rodzajów szczoteczek do zębów. Poza nią w sklepach znajdziesz modele manualne oraz elektryczne. Przekonaj się, czy jesteś osobą, dla której najlepszym wyborem będzie właśnie soniczny. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego wady i zalety? Sprawdź to!

Czym szczoteczka soniczna różni się od elektrycznej?

Z uwagi na sposób zasilania szczoteczki soniczne i elektryczne są takie same. Do działania potrzebny jest im niewielki akumulator, który po rozładowaniu uzupełnia się poprzez ustawienie na bazie podłączonej do prądu z sieci. Każdą z tych szczoteczek ładuje się raz na kilka dni.

Pierwszą kwestią, która odróżnia modele, jest wydajność. Elektryczny wykonuje ok. 58 tysięcy obrotów na minutę, soniczny zaś od 31 do 62 tysięcy. Ponadto są to ruchy lepiej dostosowane do usuwania zanieczyszczeń spomiędzy zębów: wymiatająco-pulsacyjne. Zostały opracowane tak, by nie uszkadzać szkliwa ani dziąseł. Obejrzyj szczoteczki soniczne polecane przez użytkowników.

Drugą rzeczą wartą zapamiętania jest częstotliwość pracy szczoteczek sonicznych wynosząca od 260 Hz wzwyż. Model ten wytwarza fale dźwiękowe, które wprawiają w drgania włókna włosia szczoteczki. Dzięki temu pasta lepiej miesza się ze śliną. Powstają też mikrobąbelki usuwające zanieczyszczoną płytkę nazębną i bakterie.

Jak długo myć zęby? Przydatne funkcje

W zależności od modelu szczoteczki soniczne mogą mieć kilka funkcji uławiających określenie czasu koniecznego do wyczyszczenia zębów. Najpopularniejszym jest timer. Po włączeniu przycisku zasilania odmierza dwie minuty lub inny czas wskazany przez producenta (stosowną informację znajdziesz w specyfikacji konkretnego modelu). Wówczas masz pewność, że zęby szczotkowałeś odpowiednio długo.

Dodatkową, bardzo przydatną funkcją jest wibracja. Włącza się co pół minuty, dając Ci znać, że pora zmienić obszar mycia zębów. Dzięki niej każdej ćwiartce poświęcisz tyle samo czasu.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest zastosowany w szczoteczce sonicznej odbiornik Bluetooth. Za jego pomocą połączysz się z aplikacją zainstalowaną na smartfonie, która przejmie obie funkcje opisane powyżej (timera i wibracji). Ponadto sam ustalisz czas szczotkowania.

Dla kogo jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczki sonicznej może oczywiście używać każda osoba, która wyrazi taką chęć. Są jednak sytuacje, w których sprawdzi się ona lepiej niż manualna lub elektryczna. Przykład to problemy z wrażliwością zębów lub krwawiącymi dziąsłami. Model soniczny jest dla nich właściwy, z racji iż do trudniejszych miejsc docierają mikrobąbelki i nie ma potrzeby nadmiernego szczotkowania.

W przypadku dzieci szczoteczkę soniczną zaleca się stosować od szóstego roku życia. Nietrudno znaleźć model atrakcyjny dla maluchów: kolorowy lub z motywem z ulubionej bajki. Szczoteczkę tę chętnie wybierają także posiadacze implantów, protez zębowych i aparatów ortodontycznych.

Jeśli jesteś jedną z wymienionych wyżej osób lub po prostu masz wrażliwe zęby, koniecznie sprawdź w specyfikacji przeglądanych modeli, czy dysponują kilkoma trybami pracy. Poza tradycyjnym wartościowy będzie dla Ciebie delikatny. Odznacza się mniejszą siłą nacisku. Z kolei pulsacyjny masuje dziąsła i zapobiega krwawieniu.

Artykuł zewnętrzny

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania