Lek na alkoholizm?

wino.jpg

Baklofen - lek przypisywany na początku jako lek zwiotczający mięśnie zdaje się przeżywać drugą młodość. Okazało się, że po dwóch latach stosowania go znacznie zmniejsza się uzależnienie od alkoholu, a czasem może zniknąć zupełnie. Badanie nad działaniem leku przeprowadził dr Olivier Ameisen.

Początkowo dr Ameisen testował lek na samym sobie, dzięki czemu odkrył, że lek może zmniejszyć lub w pewnych przypadkach, całkowicie wyeliminować głód alkoholowy u osób pijących nałogowo. Pełne wyniki badań ukazujące całkowitą skuteczniość Baklofenu ukazały się na łamach czasopisma Frontiers in Psychiatryniezaprzeczalnie.

Autor prac stwierdza “pierwsze długoterminowe wyniki pokazują, że wyleczenie jest pewne”. Jak wyglądało badanie? Do udziału w nim zaproszono 100 chętnych silnie uzależnionych od alkoholu. Wcześniejsze kuracje odwykowe jakim się poddawali nie przynosiły żadnego efektu. Wszystkim badanym dostarczono określone dawki leku i nie zmniejszano ich przez okres dwuletniej kuracji.

Ilość alkoholu jaką spożywali w tym czasie badani oraz chęć spożywania alkoholu sprawdzano czasowo na podstawie deklaracji słownej. Jak wyglądał wynik badania? Wszyscy pacjenci przed rozpoczęciem kuracji znajdowali się w grupie “wysokiego ryzyka” dla zdrowia. Po 24 miesiącach kuracji połowa z nich spadła do grupy “niskiego ryzyka” dla zdrowia (kryteria wyznaczone przez WHO). Ponad to już po 3 miesiącach leczenia ilość spożywanego alkoholu zmalała u 84% pacjentów.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania