Miły sposób na stres i zmęczenie

taniec, young girl, by  imagerymajestic / www.freedigitalphotos.net

Zmęczenie i stres można pokonać w bardzo przyjemny sposób, bez przyjmowania leków. Naukowcy szwedzcy polecają regularny taniec, który poza działaniem rozluźniającym zapobiega również bólom głowy.

Badanie zostało przeprowadzone z udziałem 112 nastolatek w wieku 13-19 lat. 53 z nich traktowana była jako grupa kontrolna i przez okres badania nie zmieniała swoich codziennych nawyków. Pozostałe 59 dziewcząt uczęszczało przez dwa dni w tygodniu na zajęcia taneczne.

Wśród dziewcząt biorących udział w zajęciach tanecznych 91 proc oceniła je jako pozytywne doświadczenie życiowe. Naukowcy z University Hospital zaobserwowali, że aktywność fizyczna w takiej postaci zmniejsza częstotliwość i siłę bólów głowy, ramion, pleców i szyi.

Taniec pozytywnie wpływa również na poczucie własnej wartości, dzięki czemu dziewczęta mogą znacznie lepiej radzić sobie z codziennymi zadaniami, co stanowi ważny element życia nastolatek.

Efekt uzyskany podczas badań utrzymywał się u tańczących nastolatek jeszcze po upływie 8 m-cy od badań. Naukowcy przypuszczają, że zajęcia taneczne mogą również wpłynąć na zmianę stylu życia na zdrowszy.

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Dla mnie to akurat żadna

Dla mnie to akurat żadna nowość. Wiem po sobie, że nic mnie lepiej nie odstresowuje po ciężkim dniu np. w pracy, jak godzinka na zumbie czy na fitnessie:) Ale generalnie warto pamiętać, że to nie tylko taniec ma działanie odstresowujące, ale generalnie, każdy sport.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania