Mocny szkielet, zdrowszy człowiek

Zdjęcie RTG - zdjęcie partnera

Niedobory wapnia w organizmie utrzymujące się przez dłuższy czas, mogą prowadzić do różnych poważnych problemów zdrowotnych, z osteoporozą włącznie. Jest to schorzenie bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych. Obecnie w Polsce cierpi na nie około trzech milionów osób i liczba ta ma stale tendencję wzrostową. Wiąże się to, m.in. z tym, że polskie społeczeństwo starzeje się i starzeć się będzie przez najbliższych kilkadziesiąt lat. Trendu tego nie da się odwrócić.

1. Kobiety i ich kości

2. Warto dbać o zdrowie

3. Szukajmy dobrego budulca

Kobiety i ich kości

Trzy miliony chorych na dziś, ale zagrożonych tą chorobą w Polsce jest prawie osiem milionów osób. W grupie wysokiego ryzyka znajdują się zwłaszcza kobiety w okresie menopauzy i pomenopauzalnym. Do 2035 roku liczba osób chorujących na osteoporozę nad Wisłą może się zwiększyć trzykrotnie! Osteoporoza pozbawia kości wapnia i tym samym zamienia je w kruche, rzeszotowate struktury poprzez zmniejszenie gęstości mineralnej kości, co w efekcie prowadzi do osłabienia kości, i ostatecznie do złamań tychże. Kontuzje te ciężko się leczą, a kości zrośnięte pozostają po nich o wiele słabsze, niż były dotychczas.

Warto dbać o zdrowie

Warto dbać o kości, póki czas. Osteoporoza jest nazywana „cichym złodziejem kości” gdyż przez bardzo długi czas nie daje żadnych sygnałów i nie wiąże się z bólem w konkretnych, pozbawionych wapnia, miejscach. Już po trzydziestym roku życia gęstość kości, zwłaszcza u kobiet, ulega zmniejszeniu. Kolejnym momentem kiedy kobiety są narażone na dużą utratę wapnia jest okres ciąży i karmienia piersią. Ważna jest zatem wszelka dostępna profilaktyka, a także suplementowanie wapnia przy pomocy różnych dostępnych na rynku preparatów, często bez recepty.

Szukajmy dobrego budulca

Jednym z takich paramedykamentów jest Calperos. Dostępny w różnych opakowaniach Calperos 500 zawiera dwieście miligramów jonów wapnia, a Calperos 1000 zawiera aż czterysta miligramów jonów wapnia. Regularne zażywanie tego preparatu potrafi uczynić wiele dobrego. Oczywiście ważne jest, pomimo tego że jest to produkt medyczny dostępny bez recepty, by skonsultować czy jego użycie jest akurat wskazane w naszym, konkretnym przypadku. Jednym z przeciwwskazań do zażywania Calperosu jest, np. hiperkalcemia. Konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu na pewno nam nie zaszkodzi. Odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, dieta bogata właśnie w wapń i witaminę D3, unikanie tytoniu i alkoholu, a także utrzymywanie prawidłowej masy ciała na pewno wspomogą proces budowania zdrowych kości, bez względu na nasz wiek.

Artykuł sponsorowany

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania