Mona Lisa Touch i inne zabiegi ginekologii estetycznej

Doctor - zdjęcie partnera

Ginekologia estetyczna staje się coraz popularniejsza, nie powinno to dziwić, przecież zabieg tytułowy - Mona Lisa Touch przeprowadza się w Krakowie, Poznaniu i w wielu innych polskich miastach różnej wielkości. Nie trzeba więc daleko szukać odpowiednich klinik. W tekście zostanie szerzej opisany ten i inne zabiegi, które mają na celu poprawić wygląd narządów płciowych oraz ich funkcje seksualne. Zobaczmy więc dla kogo jest ginekologia estetyczna i co można dzięki niej zmienić w ciele kobiety.

Dla kogo?

Należałoby zacząć od opisania czym zajmuje się medycyna z tej dziedziny oraz kto powinien się nią szczególnie zainteresować. Może ona dotyczyć plastyki warg sromowych, powiększenia punktu G, usuwania wad poporodowych czy rozwiązania problemu nietrzymania moczu. Zabiegi tego typu są stworzone z myślą m.in. o osobach, które uważają wygląd swoich narządów płciowych za nieatrakcyjny, co może być konsekwencją porodów, które nieraz bywają bardzo trudne. Będą to także osoby nieusatysfakcjonowane swoim życiem seksualnym lub nieodpowiednim funkcjonowaniem swoich narządów płciowych.

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna łączy więcej niż jedną dziedzinę nauki. Wszelkie działania w jej obrębie wiążą się z ginekologią (co oczywiste), ale także chirurgią plastyczną, psychologią i seksuologią. Lekarz ginekologii estetycznej powinien okazać zrozumienie pacjentce oraz pomóc jej przełamać barierę wstydu jaką może ona mieć w związku z wizytą. Takowa może wynikać z niezadowolenia kobiety ze swojej sfery intymnej, a to “niezadowolenie” rozumiane jest inaczej przez różne osoby. Jedna kobieta może uważać, że nie wygląda tam atrakcyjnie i to jest jej problemem, inna natomiast będzie miała zaburzone jej funkcjonowanie, np. problem nietrzymania moczu. Stąd lekarz powinien być empatyczny i rozumieć kłopoty kobiety.

Mona Lisa Touch

Przechodząc do zabiegów warto najpierw opisać popularniejszych z nich, który można wykonać w wielu klinikach polskich miast, m.in. Krakowie - Mona Lisa Touch. Czego on dotyczy i czemu może przeciwdziałać? Przeprowadza się go, aby zrewitalizować pochwę kobiety. Jest to nieskomplikowany zabieg, w trakcie którego umieszcza się laser wewnątrz waginy, gdzie dochodzi do obkurczenia i napięcia pochwy, co jest skutkiem stymulacji kolagenu wewnątrz błony śluzowej. Dzięki temu kobieta przywróci stan narządu do czasu sprzed porodu dziecka lub menopauzy. Pomijając kwestie estetyczne zabieg może spowodować także powstrzymanie kłopotów z nietrzymaniem moczu. Warto wspomnieć, że zabieg ten jest nieinwazyjny, a okres rekonwalescencji po nim jest bardzo krótki lub wcale nie istnieje.

Vaginal Narrower

Kolejnym zabiegiem, który będzie dobrym rozwiązaniem, gdy defekty są natury funkcjonalno-estetycznej jest nić Vaginal Narrower. Stosuje się ją najczęściej w przypadku problemu za szerokiego wejścia do pochwy. Jest to konsekwencja m.in. naturalnego porodu, który niestety nie ma dobrego wpływu na sfery intymne kobiety. Zbyt szerokie wejście do pochwy jest problemem kosmetycznym, ale także powodem pogorszenia się jakości życia seksualnego kobiety. Zabieg polega na użyciu kotwiczących nici, które mają ułożone haczyki w dwóch kierunkach. Rekonwalescencja po nim trwa zaledwie kilka dni.

Desirial

Częstym problemem u części kobiet jest wysuszenie się pochwy, co może prowadzić do zaniku warg sromowych większych. W takim przypadku odpowiednim sposobem przeciwdziałania na tę dolegliwość jest podanie kobiecie w tkankę podskórną warg sromowych preparatu, który wiąże wodę. Taki zabieg nazywa się Desirial. Jest to zabieg inny niż wyżej wspomniany Vaginal Narrower lub Mona Lisa Touch, jednak mimo to można go wykonać w klinikach ginekologicznych w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie.

Wymienione powyżej zabiegi nie są oczywiście wszystkimi coraz szybciej rozwijającej się ginekologii estetycznej. Mimo, że jest to dość nowa gałąź medycyny to już w tym momencie można zdecydować się na zabiegi - także w Polsce. Diesirial, Vaginal Narrower i Mona Lisa Touch - krakowskie, warszawskie i kliniki ginekologiczne innych miast oferują już w swojej ofercie te zabiegi. Warto się nad nimi zastanowić.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania