Myślenice jako kolejne miejsce gdzie w trakcie porodu do znieczulenia używa się gazu rozweselającego.

ciaza6.jpg

Znieczulenie do porodu przy zastosowaniu podtlenku azotu potocznie zwanego gazem rozweselającym jest coraz częściej stosowane na ginekologicznych oddziałach a od niedawna mogą również z tej metody skorzystać pacjentki rodzące w Samodzielnym Publicznym Zakładzie opieki zdrowotnej w Myślenicach.

Znieczulenie podtlenkiem azotu polega na podaniu pacjentce do wdychania gazy który jest mieszaniną podtlenku azotu i tlenu w stosunku 50:50. Według lekarzy ginekologów jest to forma uśmierzania bólu porodowego bezpieczna dla matki i dziecka jak równiez ma tę przewagę nad innymi metodami znieczulenia iż dziecko po jego zastosowaniu rodzi sie w dużo lepszej formie. Jest to również powodem tego że przyszłe matki coraz bardziej są zainteresowane taka metoda znieczulenia. Ze względu na brak przeciwwskazań do jego zastosowania każda kobieta która poprosi o takie znieczulenie może je otrzymać. Niepodważalną zaletą gazu jest to iż pacjentka oddychając mieszanina gazów przez specjalną maseczkę w odpowiedni dla siebie bo za pomocą oddechów reguluje dawkę znieczulenia. Działanie gazu jest już odczuwalne po zaledwie kilku wdechach i utrzymuje się przez kilka minut po zaprzestaniu wdychania mieszaniny. Bardzo ważnym jest również to że podtlenek azotu jest tanim rozwiązaniem dlatego tez oddziały ginekologiczno - położnicze oferują go rodzącym bezpłatnie. Według ekspertów jest to forma znieczulenia która mimo wszytko nie dorównuje skuteczności jaką zapewnia znieczulenie zewnątrzoponowe.

Znieczulenie zewnątrzoponowe jest niestety znieczuleniem osobno kontraktowanym mimo że wchodzi w skład całej procedury porodowej. Ze względu na to że jest ono drogie, szpitali często nie stać na to aby oferować jest każdej rodzącej na jej życzenia. Odpłatnego podawania tej formy znieczulenia zakazało MZ.

Źródło:rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania