Na 20% torebek znajduje się więcej bakterii niż na toalecie

torebki by Sicha Pongjivanich / www.freedigitalphotos.net

Brytyjska firma Initial Washroom Hygiene powiadomiła, że zadziwiająco duża ilość damskich torebek niesie ze sobą więcej bakterii niż przeciętna toaleta.

Spółka odnotowała, że średnio jedna na pięć torebek zawiera znaczne ilości szkodliwych bakterii, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Dyrektor techniczny, Peter Barratt powiedział:
„Torebki są w stałym kontakcie z naszymi rękami i różnymi powierzchniami, więc ryzyko przenoszenia na nich zarazków jest bardzo wysokie, zwłaszcza, że torby są rzadko sprzątane.

Kiedy te zarazki dostaną się na torbę, mogą być łatwo przenoszone przez ręce na inne powierzchnie. Regularna dezynfekcja rąk ma zasadnicze znaczenie, aby zapobiec obecności bakterii w pierwszym miejscu, i zaleca się dokładne czyszczenie toreb, aby zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń.”

Naukowcy stwierdzili, że najbardziej istotne zagrożenie dla zdrowia stanowią torebki skórzane, bo ich gąbczasty materiał jest idealnym środowiskiem dla większości bakterii.

To odkrycie oznacza, że najbardziej cenione torebki przez wiele kobiet, mogą być pożywką dla szkodliwych bakterii.

Butelki kremu do rąk wydają się być najbrudniejszymi i najbardziej zainfekowanymi przedmiotami przenoszonymi w przeciętnej torebce.

Nie tylko torebki
To może dziwić, że tak wiele torebek zawiera więcej bakterii niż średnia toaleta jednak inne wyniki ostatnich badań znalazły bardziej nieprawdopodobne źródła, które mogą zainfekować ludzi.

Zespół stwierdził, że ​​połowa powierzchni w miejscu pracy w kuchni zawiera niebezpiecznie wysoki poziom bakterii z grupy coli, form bakterii znalezionych w kale, które mogą prowadzić do chorób układu pokarmowego.

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania