Należy zwiększyć dzienną dawkę zażywanej witaminy D

Dzienne dawki witamin zalecanych do codziennego spożycia zostały ustalone na podstawie dokładnych badań i analiz. Ze względu na ciągłe badanie i testy jakie są prowadzone, oraz lepiej poznawane są mechanizmy działania różnych składników na nasze ciała. Czasem konsekwencją ich jest jak teraz zmiana zaleceń dotąd stosowanych i uznawanych dotyczących dziennych dawek.

Dzisiejsza zalecana dawka witaminy D, została właśnie dosyć poważnie podniesiona o aż 33%. Badacze zauważają i zwracają uwage na to aby nie eksperymentować z większymi ilościami. Dotychczasowe zalecane dzienne dawki wynosiły 400 i.u. Zdaniem naukowców dawka ta okazała się byt mała. Institute of Medicine, organ rządowej amerykańskiej Narodowej Akademii Nauk zaleciła zwiększenie dawki do 600 jednostek dla osób powyżej 70 roku życia, a do 800 dla starszych osób. Ostrzegają jednak o tym iż spożycie większej ilości niż zalecana może być niebezpieczna. Witamina D, jest głó1)nie wytwarzana przez skórę, przy kontaktach ze słońcem, dlatego mierzenie poziomu tej witaminy jest uważane za pewnego rodzaju diagnostyczna metodę. Z powodu tego, badania najczęściej wykazujące niedobory witaminy są przeciwstawiane z badaniami wskazującymi jej prawidłowy poziom.

W tym jednak przypadku jest inaczej gdyż zwolennicy zachowania umiaru przypominają że wiele potencjalnych korzyści ze zwiększenia dawki witaminy D, nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzonych stosowanymi badaniami. Dodatkowym minusem jest to że dostarczenie z pożywieniem 600 jednostek witaminy jest trudne.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze