Napoje Light - dietetyczne to nie znaczy że zdrowsze.

diet-coke.jpg

Już od paru lat utrzymuje się moda na picie dietetycznych napojów "light". Są one reklamowane jako produkty które nie zawierają cukru, przez co wiele osób sadzi iż są dzięki temu zdrowsze i nie zagrażają zmianie sylwetki. Pija je osoby które są na diecie i próbują schudnąć. Jednak czy rzeczywiście napoje typu "light" są dla nas korzystne?

Naukowcy z USA postanowili sprawdzić jak faktycznie wpływa spożywanie napojów light na nasz organizm. Wyniki niestety nie zachęcają do spożywania tego typu produktów. Mimo iż ilość kalorii przyswajanych przez organizm jest mniejsza to mimo to tyjemy, zapadami na choroby krążenia i cukrzycę. Prowadzone przez ostatnie lat testy i doświadczenia przez badaczy z University of Texas wykazały iż napoje dietetyczne tak naprawdę nie wypływają korzystnie na naszą wagę. Obserwowane przez naukowców osoby uczestniczące w testach spożywały średnio napoje light w ciągu dnia i przybrały w tym okresie na wadze o aż 70% więcej niż osoby które nie piły tego typu napojów w ogóle. Sytuacja również nie ulega poprawie mimo iż zamiast cukru jest wykorzystywany słodzik. Aspartam który jest stosowany jako substancja słodząca w tego typu napojach już sam w sobie podwyższa w znaczący sposób poziom glukozy we krwi powodują tym samym zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy. Wykazany w trakcie analiz wzrost wagi dodatkowo podnosi ryzyko wystąpienia choroby a na tym problemy się nie kończą. Przeprowadzone analizy oparte na wynikach badań ponad 2500 mieszkańców Manhattanu pokazują iż napoje "dietetyczne" maja negatywny wpływ na układ krążenia człowieka. Ryzyko problemów naczyniowych u osób spożywających te napoje jest o 61% wyższe. W przerażający sposób rośnie odsetek zawałów serca czy zatorów krążenia.

Naukowcy podpierając się wynikami uzyskanymi z przeprowadzonych badań sugerują zastąpienie napojów light naturalnymi sokami owocowymi jako napój do porannego posiłku a w ciągu całego dnia pić mineralną wodę która nie niesie za sobą żadnych dodatkowych kalorii czy cukrów.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania