Naukowcy mówią o "Chorych z miłości".

Heart - Karen Pagayon - freerangestock.com

W ostatnich badaniach badacze odkryli iż proces zakochiwania się trwa zaledwie 1/5 sekundy a w proces jest zarówno zaangażowane mózg jak i serce. Z jednej strony w organizmie są wywoływane stany euforii podobne jak te zauważalne po zażyciu kokainy, z drugiej zaś wpływa na intelektualne obszary kory mózgowej.

Wyniki przeprowadzonych przez naukowców z Syracuse University badań zostały zawarte w "Journal od Sexual Medicine". W publikacji ujawnione zostaje iż w trakcie zakochiwania się w mózgu zaczyna równolegle pracować 12 różnych regionów odpowiadających za produkcje substancji chemicznych które są odpowiedzialne za wywołanie stanu euforii. Produkowane są wtedy dopamina, oksytocyna, adrenalina i wazopresyna i wiele innych. Zakochiwanie wpływa dodatkowo na zaawansowane funkcje poznawcze takie jak przedstawienie czegoś w umyśle czy tez myślenie metaforyczne.

Zdaniem naukowców efekty badań maja bardzo duże znaczenie dla neurologii i badań które są poświęcone psychicznemu zdrowiu. Wypalenie się uczucia może doprowadzić niestety do silnego stresu czy tez depresji. Dzięki dokonaniu identyfikacji części mózgu które są stymulowane przez miłość, lekarze i psycholodzy zdołają lepiej dotrzeć do swoich pacjentów i zrozumieć ich "miłosny ból" i " miłosną chorobę".

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania