Nie długo testy na wykrycie Alzheimera?

Amerykańska Agencja FDA podaje że laboratorium Eli Lilly właśnie opracowało test który pozwala wykryć chorobę Alzheimera. Test ten przez komisję ekspercka został oceniony jako bardzo obiecujący.

Choroba Alzheimera jest jednym z największych problemów dotyczących zdrowia w USA i w Europie, gdyż jest bardzo trudna chorobą do wykrycia. Dlatego też laboratorium farmaceutyczne Eli Lilly zajęło się tym tematem i właśnie opracowało test który ma za zadanie pomóc w zdiagnozowaniu tej strasznej choroby. Komisja ekspertów powołana przez FDA stwierdziła iż test ten daje pewne nadzieje. Na czym test polega – otóż do krwi pacjenta jest wprowadzana pewna substancja chemiczna której głównym zadaniem jest ujawnienie złogów proteinowych w ciele przez badanie chorego skanerem. Złogi te odgrywają bardzo ważną rolę w pojawianiu się choroby. Amerykańska agencja poprosiła komisje o obserwację i staranne przeprowadzenie pierwszych testów. Później komisja jednogłośnie zagłosowała za skomercjalizowaniem tej nowej metody wykrywania choroby, pod jednym warunkiem – że laboratorium udowodni iż skanowanie wykonane po wprowadzeniu substancji do krwioobiegu może bez jakiejkolwiek wątpliwości zostać prawidłowo zinterpretowane przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy.

Agencja France Presse pokazuje iż złogi protein beta-amyloidowych są źródłem tworze nią się płytek w regionach kory mózgowej które powodują zniszczenia neuronów i doprowadzają do degeneracji mózgu.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania