Nie warto zwlekać z rehabilitacją

Laser - zdjęcie partnera

W zależności od tego, z jakim problemem mamy do czynienia, czas może działać na naszą korzyć lub wprost przeciwnie. Kiedy doskwierają nam z różnych przyczyn urazy, bezczynność zdaje się być najgorszym postępowaniem z naszej strony. Zamiast dalej czekać na wciąż niemogącą nadejść poprawę lepiej już teraz udać się na turnus rehabilitacyjny.

W zależności od tego, z jakim problemem mamy do czynienia, czas może działać na naszą korzyć lub wprost przeciwnie. Kiedy doskwierają nam z różnych przyczyn urazy, bezczynność zdaje się być najgorszym postępowaniem z naszej strony. Zamiast dalej czekać na wciąż niemogącą nadejść poprawę lepiej już teraz udać się na turnus rehabilitacyjny.

Udar, operacja lub ciężki uraz? Możesz potrzebować rehabilitacji

Wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, czy nie dotkną na pewnym etapie życia nas samych. Chwila nieuwagi może przyczynić się do tego, że zaczniemy znacznie przychylniejszym okiem spoglądać na ośrodek rehabilitacyjny. W końcu to jedyne miejsce, gdzie będzie można nam przywrócić dawną sprawność. Wszyscy ci, dla których centrum rehabilitacyjne stało się drugim domem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to nie cuda, ale upór i ciężka praca przyczyniają się do istotnej poprawy sprawności fizycznej. Nawet gdyby mogło się komuś wydawać, że sytuacja jest beznadziejna, zawsze pozostaje cień szansy na osiągnięcie sukcesu. W pierwszej kolejności powinniśmy udać się do lekarza, by ten ocenił, czy w danym przypadku rehabilitacja przyniesie pożądane rezultaty. Być może przyczyną niesprawności był udar, nabyty uraz, czy dotknęła ona kogoś w wyniku przebytej niedawno operacji. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie według ściśle ustalonych kryteriów. Działanie na własną rękę w zakresie rehabilitowania się z wielu względów jest niewskazane. Jeżeli nie mamy fachowej wiedzy w tej dziedzinie, poprzez nieumiejętne ćwiczenia możemy tylko wyrządzić sobie krzywdę. O wiele rozsądniej udać się po urazach na wczasy rehabilitacyjne, gdzie do każdego pacjenta podchodzi się w indywidualny sposób.

Rodzaje rehabilitacji

Działania zorientowane na poprawę sprawności wybranych partii ciała muszą być w pełni skoordynowane. Proces rehabilitacji może przybierać więc różne formy. Dwa jedynie z pozoru podobne przypadki mogą być prowadzone przy użyciu zupełnie innych metod. O tym, którą z nich uznać za właściwą w przypadku określonej dysfunkcji ruchowej zdecyduje fizjoterapeuta. Choć o samej rehabilitacji można mówić w ujęciu ogólnym, można proces ten rozłożyć na części pierwsze. Poza stricte rehabilitacją medyczną pacjenci na ogół poddawani są jeszcze innym działaniom, które mają ich przybliżyć do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest w głównej mierze poprawa sprawności fizycznej. Dla wielu pacjentów niezwykle istotną jest rehabilitacja społeczna. To właśnie te działania prowadzą do normalizacji życia pośród innych mimo towarzyszących dysfunkcji. Proces ten prowadzi przede wszystkim do usamodzielnienia się w społeczeństwie i życia w nim w sposób maksymalnie zbliżony do ogółu. Należy wyróżnić ponadto rehabilitację psychiatryczną opartą przede wszystkim na wzmocnieniach pozytywnych. Chorzy na płuca mogą uczęszczać na rehabilitację pulmonologiczną. Osoby borykające się z rozmaitymi wadami słuchu będą z kolei kierowane kompleksową rehabilitację dotykającą wspomnianą materię.

Zabiegi wykonywane w czasie rehabilitacji

Fizjoterapia, bo właśnie taką formę przyjmują ćwiczenia zmierzające do poprawy sprawności fizycznej opiera się na sprawdzonych działaniach. Czynności te realizowane są przez wybrane zabiegi. Podstawą wspomnianych działań jest masaż klasyczny częściowy. W zależności od potrzeb zorientowany jest na wybrane partie ciała.

Wielu przypadkach rehabilitacja obejmuje masaż kręgosłupa. Równie często turnusy rehabilitacyjne skoncentrowane są wokół takich czynności jak masaż limfatyczny nóg, czy też masaż limfatyczny twarzy. Zabieg, jakim jest wspomniany masaż limfatyczny ma na celu pobudzić krążenie krwi i limfy. Zbawienna moc wody w różnej postaci wykorzystywana jest z kolei w popularnej hydroterapii. Najczęściej odbywa się ona za pomocą zabiegów takich jak hydromasaże, czy kąpiele perełkowe i wirowe. Warto nadmienić, że istnieją przeciwwskazania do hydroterapii np. dla osób z kamicą nerkową, czy chorujących na nowotwory. Często wczasy rehabilitacyjne obejmują regularne inhalacje. To jedna z popularnych metod praktykowana najczęściej w przypadku stwierdzonej infekcji dróg oddechowych. Poza tym należy wyróżnić jeszcze krioterapię, którą poleca się m.in. pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Nie należy zapominać także o fizykoterapii, czyli dostarczaniu ciału określonych bodźców fizycznych.

Warto korzystać z oferty ośrodków rehabilitacyjnych

To właśnie do sanatorium rehabilitacyjnego powinniśmy się udać, jeśli zależy nam na tym, by nasze ciało odzyskało utracony wigor. Cyklicznie organizowane w takich miejscach turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem pfron są odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie ze strony pacjentów. Wybierając się na wczasy rehabilitacyjne w prosty sposób możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W przerwach pomiędzy kolejnymi zabiegami możemy korzystać z dobrodziejstwa okolicy, w której znajduje się ośrodek. Dlatego opcją wartą przemyślenia jest udanie się na turnus rehabilitacyjny nad morzem. W czasie takiego pobytu przyswoimy dodatkowo sporą dawkę cennego jodu. Miejscem, do którego warto udać się na upragnione wczasy rehabilitacyjne dla seniora i nie tylko zresztą jest ośrodek Dobry Brat. Usytuowany w samym sercu Borów Tucholskich obiekt został od podstaw stworzony w jakże słusznym celu. Każdego dnia wykonuje się tam szereg zabiegów dla pacjentów z różnymi schorzeniami. Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym Dobry Brat to dobrze spożytkowany czas. Bliskość wszechobecnej wokół natury dodatkowo pozytywnie nastraja do życia. Spokojna lokalizacja pozwala dodatkowo wyciszyć się i odetchnąć od miejskiego zgiełku, o czym przekonało się wielu pensjonariuszy, a wśród nich także osób z pierwszych stron gazet.

Zrobienie pierwszego kroku bywa niemałym wyrzeczeniem w obliczu doskwierania nam fizycznych ograniczeń. Bez wątpienia warto jednak przemóc się, bo to już połowa sukcesu. Kolejnym krokiem będzie udanie się na rehabilitację. Ta może wbrew pozorom być niezwykle przyjemnym doświadczeniem, o ile wybierzemy się do odpowiedniego ośrodka.

Artykuł sponsorowany

Nam w Sopocie dzięki

Nam w Sopocie dzięki szybkiej interwencji i fizjoterapii po udarze mózgu w miarę sprawnie przywrócono Ojca. Dlatego dziękuję za rehabilitację i wskazówki oraz naukę chodzenia. http://www.dobrylekarz.info/gabinet/fizjoterapeuta-sopot-medfizjo-rehabilitacja-specjalistyczna-sopot.htm

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania