Niewierność i rozwiązłość seksualna wynika z genów.

e22b974abe526e1dd89e9c7cfeee5d31,14,1.jpg

Według najnowszych badań, genetyka prawdopodobnie jest kluczem do rozwiązania zagadki, czemu niektórzy z nas są bardziej skłonni do bycia niewiernymi i rzucaniem się w ciągle zdrady i nowe związki seksualne.
Badacze dokonali analizy DNA 181 dorosłych ludzi, które udzieliły szczegółowych danych na temat swojej aktywności seksualnej i intymnych związków, a naukowcy doszli do wniosku iż główną rolę w sprawach seksualności ludzkiej gra receptor dopaminy D4. Badania które były wcześniej wykonywane, dowiodły związku geny DRD4 z czynnościami dostarczającymi mocnych doznań tj hazard czy spożywanie alkoholu. Zostało zaobserwowane, że osoby posiadające pewien wariant genu DRD4 częściej wdawały się w przygodne związki płciowe, w tym jednorazowe wyskoki w bok czy akty niewierności. Źródło początkujące takie zachowania najprawdopodobniej jest systemie satysfakcji i nagrody, w którym to uwalniana jest dopamina. W przypadku seksy bez zobowiązań ryzyko jest wysokie lecz „nagroda” znaczna, a motywacja zróżnicowana – jednak wszystkie elementy gwarantują wyrzut dopaminy.

Wyniki zostały zawarte na łamach bieżącego internetowego wydania magazynu PLoS One. Nie powinny być jednak postrzegane w żadnym wypadku jako wytłumaczenie zdrady. Związek gen – zachowanie są czystko skojarzeniowe, co oznacza iż nie każda osoba z takim genotypem będzie miała takie same zachowania jeżeli chodzi o przygodne stosunku płciowe. Szczerze powiedziawszy wiele osób bez tego genotypu uprawia przygodny seks i zdradza partnera lub partnerkę. Badanie o wskazuje zaledwie iż decydowanie większa liczba osób z tego rodzaju genotypem skłonna Est do takiego typu zachowań.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze