"Niewolnicy wyświetlacza" co im zagraża?

mda-iv-(htc-universal)-pierwszy-palmtop-z-systemem-windows-mobile-2005-858.jpg

Brytyjscy fizjoterapeuci ostrzegają - praca w domu, po godzinach, wykonywana na tabletach, notebookach, czy smartfonach może przyczynić się do poważnych zaburzeń zdrowotnych - poinformowała BBC.

Badanie zostało przeprowadzone na 2010 pracownikach biurowych. 2/3 z badanych po wyjściu z pracy spędzała czas przy komputerze jeszcze średnio 2 godziny dziennie. Osoby te w większym stopniu były narażone na problemy ze zdrowiem.

Przewodnicząca Chartered Society of Physiotherapy dr Helena Johnson zauważyła, że zachowania takie mogą prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Najczęściej są to choroby związane ze stresem a także bóle pleców i szyi. Najbardziej narażeni są użytkownicy niewielkich urządzeń mobilnych takich jak np smartfony.

Badania pod tym kontem przeprowadzili również naukowcy z University of Michigan w Ann Arbor w USA. Ich wyniki również pokazują, że długotrwała praca z urządzeniami typu tablet, czy smartfon przyczyniają się do powstania stanu patologicznego napięcia mięśni pleców, szyi, barków a także zespół przeciążeniowy mięśni ramion.

Źródło: PAP

Wielogodzinne trwanie w

Wielogodzinne trwanie w pozycji która powoduje wypłaszczanie lordozy szyjnej prowadzi do powstawania Przepukliny jądra miażdżystego w tym odcinku kręgosłupa.

Wojciech Góra
Klinika Kręgosłupa

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania