Nowe odkrycia dotyczące nadciśnienia tętniczego.

heart.jpg

Mimo iż w Stanach Zjednoczonych trwa spor o t w jakim stopniu lekko wyższe niż prawidłowe ciśnienie tętnicze wpływa na pojawienie się groźnych powikłań, każdy lekarz na świecie wie iż ciśnienie wyższe niż 140/90 wymaga leczenia. Ciągle trwające i rozwijające się badania w skuteczny sposób pomagają leczyć schorzenie nadciśnienia.

Do opracowania nowych terapii przyczynią się niedługo odkrycia laureata Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej gdyż odkrycie to pokazuje ścisły związek i zależność między nadciśnieniem a układem immunologicznym. Nadciśnienie tętnicze jest jedną z chorób cywilizacyjnych i niestety staje się ona coraz bardzie powszechną chorobą. W naszym kraju niestety nadal 15% chorych jest nieleczonych, mimo iż często są prowadzone badania profilaktyczne. Dodatkowo nawet te osoby które mają stwierdzone nadciśnienie często zaprzestają terapii lekowej ,a związane jest to z występowaniem, zwłaszcza w początkowej fazie terapii różnych skutków ubocznych wywołanych przez leki. Dodatkowo brak konkretnej przyczyny nadciśnienia wskazuje na to iż będzie trzeba z tą choroba już żyć do końca swoich dni. Profesor Tomasz Guzik – laureat „polskiego Nobla”, znalazł jedną z przyczyn zagadkowego nadciśnienie i to w naszym własnym ludzkim układzie immunologicznym. Określił on również mechanizmy mające wpływ bezpośredni na powstawanie nadciśnienia, a to daje możliwości stworzenia nowych skuteczniejszych metod leczenia tej choroby. Związek podwyższonego ciśnienia tętniczego z działaniem różnych układów naszego cała jest sprawą oczywistą jednak w tym przypadku lekarz udowodnił iż powstaniu choroby nadciśnieniowej sprzyja aktywacja krążących komórek układu immunologicznego a mianowicie limfocytów T. ta sama komórka ma za zadanie chronienie naszego organizmu w ziemie przed wirusami, lecz w pewnym momencie może okazać się przyczyną przesadnej reakcji co prowadzi do powstania nadciśnienia. „Uruchomione” limfocyty T do krwioobiegu i do narządów wysyłają cytokiny, które powodują pojawienie się miejscowego stanu zapalnego i w ten sposób obniżają skuteczność funkcjonowania narządów.

Nowe metody leczenia które będą oparte na nowych polskich odkryciach powolną może na wpłynięcie na nadciśnienie tętnicze poprzez częściową kontrolę lekarską na d limfocytami T pacjenta, lecz oczywiście bez blokady układu immunologicznego, gdyż tego robić nie wolno. Badania nadal są w toku.

Źródło: medycyna24.pl

Proponuje zainteresować sie

Proponuje zainteresować sie tematem suplementacji arginininy w aspekcie chorób uk. krązenia. ja od kilku niesięcy przyjmuje proargi9 i mogłem odstawic leki nadcisnieniowe. Moja matka (75 lat) ma miażdżycę i bóle nóg. Po argininie czuje się ZNACZNIE lepiej. Proponuję lekture: arginina.info.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania