Nowe rodzaj leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C.

hcv.jpg

Dwie nowo wynalezione substancje Boceprevir i Telapreir będące inhibitorami proteazy, we Francji otrzymały właśnie czasowe pozwolenie na stosowanie ich u pacjentów chorujących na WZW C. Później molekuły te będą mogły dostać pozwolenie na całkowite wejście na rynek a w ten sposób zwiększą szanse na wyzdrowienie większej liczby pacjentów.

Te nowiny zostały dostarczone przez AFSSAPS. Oznacza to iż około 1300 chorych może zacząć z niego korzystać. Procedura czasowego przyznania pozwolenia na użycie nowego leku w terapii pozwala w wyjątkowych sytuacjach na użycie leków nowo wyprodukowanych które jeszcze nie otrzymały ostatecznej zgody na wejście na rynek farmaceutyczny. Według AFSSAPS celem pozwolenia czasowego na użycie w terapii leku jest umożliwieniem wcześniejszego dostępu do nowej terapii wtedy kiedy istnieje realna potrzeba na poziomie zdrowia publicznego, zwłaszcza kiedy chodzi o opiekę nad pacjentami których dotknęły poważne patologie i w sytuacji impasu terapeutycznego. Inhibitory proteazy są również skuteczne przeciwko wirusowi HIV. Dwie nowe substancje należą do klasy inhibitorów proteazy, które maja wpływ na cykl namnażania się wirusa HIV.

Molekuły te są szczególnie wskazane dla chorych którzy posiadają genotyp 1 – jest to podgrupa wirusa zapalenia wątroby C – i dla osób u których ocznie wcześni się nie powiodło. Zdaniem agencji SOS żółtaczka, 1300 osób powinno skorzystać z czasowych na zastosowanie nowych molekuł, gdyż mogą one zwiększyć szanse na wyzdrowienie od 20 do aż 30%. Około 360 tysięcy Francuzów jest zarażonych wirusem HCV i choruje na WZW typu C. Choroba t co oku zabija około 2600 chorych. Może ona prowadzić do rozwoju raka wątroby lub marskości narządu.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania