Operacja plastyczna brzucha bez tajemnic

Operacja - zdjęcie partnera

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jak możesz sobie pomóc w walce z posiadanymi kompleksami? Niemal każdej z nas dotyka taki problem, w postaci takiej jak chociażby niedoskonała cera czy zbyt bujne owłosienie. Są to jednak mankamenty, które możemy łatwo i w szybki sposób zatuszować. Dobry makijaż i depilacja i już gotowe.

Co jednak zrobić jeśli mamy problem z obwisłym brzuchem, który pojawił się po ciąży lub po zastosowaniu diety albo gdy waga nam mocno spadła a fałdy skóry zostały? A co w przypadku jeśli obwisły brzuch jest powodem bólów kręgosłupa ze względu na jego przeciążenie lub prowadzi do zwyrodnienia stawów, czy też częstych zakażeń?

Czy pomoże noszenie bluzek oversize i spodni typu high waist? Nie zawsze. Brzuch jest taką częścią ciała, którą chciałoby się czasem wystawić na światło dzienne w kostiumie kąpielowym na plaży, basenie czy też po prostu dla samej siebie. Fajnie byłoby więc gdyby wyglądał normalnie codziennie, podczas zakładania ubrań i oczywiście najlepiej jeśli czułybyśmy się zdrowo przez 24 h.

Cuda medycyny estetycznej

Obecnie medycyna rozwinęła się na tyle, że można uzyskać niesamowite efekty, które poprawią nasze ogólne samopoczucie. Poddanie się zlikwidowaniu zbędnego, brzydkiego i pomarszczonego fałdu skórnego na brzuchu jest możliwe. Efekt? Skóra będzie gładka a my śmiało będziemy mogły przejrzeć się w lustrze w samej bieliźnie. Spójrzmy zatem na ten temat z bliższej perspektywy.

Na czym polega operacja plastyczna brzucha i jakie są wskazania do jej wykonania?

Operacja plastyczna brzucha, inaczej nazywana plastyką brzucha, a fachowo abdominoplastyką, polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha wraz z jednoczesnym wzmocnienie osłabionych mięśni brzucha.

Wskazaniami z punktu widzenia medycznego są:

  • brzuch po ciąży charakteryzujący się wiotkością i nadmiarem fałdu skórnego z licznymi rozstępami;
  • duży spadek wagi w wyniku którego powstała luźna skóra brzucha.

Plastyce brzucha nie można się poddać kiedy planowane jest jeszcze zajście w ciążę lub gdy mamy otyłość bądź nadwagę. Należy pamiętać, że nie jest to jedynie prosty zabieg upiększający lecz mocno inwazyjny. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są także: choroba tarczycy, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, choroby serca i płuc, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Od czego należy zacząć?

Na sam początek umawiamy się z chirurgiem plastycznym na rozmowę, w czasie której przedstawiamy nasze oczekiwania i uzyskujemy informację w naszym przypadku nie ma przeciwwskazań do operacji. Następnie dostajemy skierowania na wykonanie badań laboratoryjnych, tj. badania krwi, moczu, EKG, ustalenie krzepliwości krwi. Niezbędne jest także szczepienie przeciw żółtaczce - WZW typu B.

Tuż przed terminem operacji (na ok. 4 tygodnie), należy zaprzestać palenia tytoniu oraz nie poddawać się drastycznym dietom. Lekarz prowadzący powinien wiedzieć jakie przyjmujemy leki, żebyśmy w razie konieczności odstawili je na określony czas przed operacją. Wszystkie konkretne informacje i zalecenia przedoperacyjne uzyskamy po ustaleniu terminu przeprowadzenia operacji.

Jak wygląda operacja plastyczna brzucha?

Najważniejszą zasadą przy podejmowaniu decyzji o wykonaniu operacji jest rozwianie wszelkich pojawiających się wątpliwości. Odpowiednie przygotowanie się do niej pomoże nam poczuć się pewniej i swobodniej, kiedy wiadomo jakie są kolejne etapy. Zacznijmy od tego jak wygląda taki zabieg.

Sama operacja plastyki brzucha wykonywana jest pod ogólnym znieczuleniem i w zależności od jej przebiegu trwa od 2 do 4 godzin. Chirurg przeprowadza poziome cięcie w dolnej partii brzucha, nad spojeniem łonowym oraz pionowe cięcie w okolicy pępka. Zakres cięć jest zależny od wielkości wycinanego fałdu skórnego. Następnie powłoki brzuszne są odwarstwiane i wycinany jest nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry. Dalej formowany jest nowy kształt brzucha i skóra zostaje naciągnięta.

Powrót do normalnego i lepszego życia

Mając nowy brzuch, po operacji zostajemy w klinice około 2-5 dni oraz:

  • dostajemy specjalne ubranie uciskowe, które należy nosić od kilku tygodni do 3 miesięcy - w zależności od potrzeb;
  • należy unikać wykonywania czynności fizycznych, nawet sprzątania lub odkurzania, przez okres 2-3 tygodni;
  • przez 6 tygodni nie wolno uprawiać sportu;
  • do 6 miesięcy nie zaleca się korzystania z sauny, solarium.

Karta zaleceń pooperacyjnych będzie bardzo pomocna, gdyż znajdziemy w niej bardziej szczegółowe dane. Niektóre pacjentki mogą po wszystkim odczuwać ból brzucha, na który mogą być przepisane dodatkowe leki przeciwbólowe lub inne, w zależności od indywidualnych uwarunkowań.

Ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie, oczywiście jeśli zastosujemy się do wszelkich zaleceń. Okres bezpośrednio po operacji jest bardzo ważny, więc wykorzystajmy go jak najlepiej na dbanie o siebie. Do pracy będzie można wrócić nie wcześniej niż po upływie 2-3 tygodni, w zależności od tego w jakim stopniu obciąża nas fizycznie.

Walory estetyczne, które tak bardzo chcieliśmy uzyskać, będą w pełni widoczne po upływie 6-12 miesięcy. Wtedy blizny staną się płaskie i jasne, a nasz brzuch w końcu osiągnie wygląd o jaki nam chodziło.

Źródło wiedzy: Artykuł Operacja plastyczna brzucha - postepowanie - AestheticMed.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania