Opieka i zaangażowanie ojca wpływa na rozwój dziecka.

ojciec z niemowlakiem freedigitalphotos.net

Brytyjscy naukowcy informują, że udział ojca w wychowaniu dziecka już w pierwszych miesiącach jego życia, może zapobiec przyszłym problemom behawioralnym pociechy.

Zaburzenia behawioralne to problemy związane z zachowaniem dziecka. Relacja dziecko – ojciec jest bardzo istotnym czynnikiem w życiu człowieka. Troskliwa opieka taty doświadczana już w wieku 3 miesięcy przyczynia się do lepszego zachowania i większych osiągnięć w 12 miesiącu życia dziecka – dowodzą badacze z University of Oxford

Do tej pory problemy behawioralne młodzieży, bądź osób dorosłych, które wiązano z jakością relacji z rodzicami, badano pod kątem relacji matka – dziecko. Obecnie wiadomo, że również zainteresowanie ze strony ojca może przynieść pozytywne efekty, przede wszystkim dla chłopców i uchronić ich przed potencjalnymi problemami typu niepowodzenia w szkole, doświadczeniem odrzucenia przez rówieśników, zachowaniami przestępczymi, lub słabą kondycją psychiczną i fizyczną.

Dzieci, których ojcowie są bardziej oddaleni i pogrążeni we własnych sprawach mają później większe problemy behawioralne. Nie oznacza to, że taka sytuacja jest bezpośrednią ich przyczyną. Wiąże się jednak z większym prawdopodobieństwem ich wystąpieniem.

Wyniki obserwacji zostały publikowane w Journal of Child Psychology and Psychiatry.

Źródło: tech.money.pl

ja w moim dziecinstwie balam

ja w moim dziecinstwie balam sie ojca jaki nastepny dzien przybedzie bylam bita pasem reka zawsze tatowi sie cos nie podobalo osmieszal i nikt tym specjalnie sie nieprzejmowal, mialam lek chodzic do szkoly bo uwazalam ze tak samo mnie potraktuja choc ciezko sie uczylam choc bardzo sie staralam a szczegolnie strach przed matematyka ,tak samo lek przed lekarzami jeden lekarz z zor tak mnie pobil ze bylo mi wstyd sie przyznac choc od meza nie jeden raz bylam bita i pasem czym popadnie ja to jestem do tego przyzwyczajona i dlatego unikam towarzystwa bo uwazam ze kazdy jest przeciwko mnie.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania