Palenie zwiększa ryzyko poronienia.

Cigarettes - freerangestock.com

Jak pokazują przeprowadzone przez japońskich badaczy doświadczenia, rzucenie palenia przed zajściem w ciąże może zmniejsza prawdopodobieństwo poronienia.

Jak wynika z informacji Reutres Health naukowcy z Uniwersytetu w Osace dowiedli iż kobiety które paliły dużo we wczesnym okresie ciąży 2 razy częściej niż niepalące kobiety w pierwszym trymestrze traciły swoje ciąże z powodu poronienia. Naukowcy poddali analizie dokumentacje medyczną łącznie prawie 1300 kobiet gdzie 430 z nich straciło ciąże w pierwszym trymestrze a 860 było w wieku co kobiety z pierwszej grupy i bez problemów urodziły dzieci w tym samym roku co dochodziło do poronień kobiet pierwszej grupy. Wyniki jakie zostały uzyskane zostały zestawione 1:2 – dane każdej kobiety która poroniła zostały porównane z danym 2 innych kobiet które miały szczęśliwe rozwiązanie ciąży. PO zestawieniu wyników na jaw wyszło iż kobiety które paliły w pierwszym okresie ciąży co najmniej 20 papierosów dziennie były aż 2 razy bardziej narażone na stratę dziecka, w porównaniu do kobiet które nie paliły lub tylko popalały.

Jak podaje Reuters, zdaniem naukowców większość poronień w pierwszych 3 miesiącach ciąży jest spowodowana rzadką nieprawidłowością genetyczną, dlatego jest trudne do uniknięcia. Przez to wyniki jakie zostały uzyskane przez japońskich ekspertów nie są jednoznacznym dowodem na to że palenie zwiększa ryzyko utraty ciąży przez poronienie. Mimo to odkryli oni związek między jednym a drugim zjawiskiem.
Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania