Pij kawę – będziesz silniejszy

mięśnie, by farconville/  www.freedigitalphotos.net

Na spotkaniu w Society for Experimental Biology, które odbyło się 30 czerwca zostały przedstawione wyniki najnowszych badań dotyczących wpływu kofeiny na mięśnie ludzkie. Jak się okazało, kofeina w znaczącym stopniu wpływa na wzrost siły mięśni u osób starszych.

Informacja o tej właściwości kofeiny może okazać się bardzo ważna. Naukowcy prowadzący badanie sugerują, iż może ona pomóc starszym ludziom stymulować mięśnie co w konsekwencji doprowadzi do zmniejszenia liczby upadków i urazów związanych z utratą siły. To kłaśnie spadek siły mięśni, który nieodłącznie towarzyszy procesowi starzenia, ma największy wpływ na obniżenie jakości życia osób starszych. Wydaje się więc, że zachowanie napięcia mięśniowego jest tutaj sprawą kluczową.

Badanie prowadzone przez dr Jason Tallis wykazało ponadto, że kofeina doskonale stymuluje tylko mięśnie „stare”, czyli już rozwinięte. Nie udało się zaobserwować jej działania na mięśniach dopiero rozwijających się. Wyniki badań objaśnia dr Tallis: „znaczenie utrzymania aktywnego fizycznie stylu życia nie ulega wątpliwości. Nasze badanie pokazuje, że jeżeli chcemy zachować zdrowie i wydolność, powinniśmy też zwrócić uwagę na zwiększające wydajność mięśniową zalety kofeiny, które mogą okazać się korzystne dla starzejącej się populacji”.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania