Płukanie jelita – za czy przeciw.

Hasło hydrokolonoterapia wpisane w wyszukiwarkę internetową, daję efekt wielu wyświetlonych ofert tego zabiegu w przeróżnych gabinetach lekarskich. Jednak powstaje pytanie czy zabiegi takie na prawdę dają pożądane efekty i czy na prawde pomagają, czy to tylko kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od chorych szukających pomocy u specjalisty. Płukanie jelit jest często mylone z lewatywą, jedna są to 2 różne zabiegi, gdyż lewatywa jest zabiegiem oczyszczającym tylko końcowy odcinek jelita o długości ok. 20 cm. Hydrokolonoterapia natomiast jest sposobem na całkowicie opróżnienie okrężnicy na całej jej długości. Nasuwającym się pytaniem jest czy na pewno wychodzi to na zdrowe.

Zabieg płukania odbywa się w wygodnej dla pacjenta pozycji leżącej. Pacjent leży na plecach, w odbyt są wsunięte miękkie jednorazowe plastikowe rurki. Przez jedną z nich jest wprowadzana pod niewielkim ciśnieniem, ciepła, wyjałowiona promieniami UV woda o tem. 36°C – pobudza ona naturalne ruchy okrężnicy – natomiast, przez 2 rurkę zostaje odprowadzona woda i wydobyta zawartość jelita, kierując je do urządzenia odpływowego. Dla zwiększenia efektywności pacjent może masować dolne partie brzucha. Aparatura tworzy system zamknięty, aby zapowiedz ulatnianiu się zapachu oczyszczanej treści jelita. Jeden zabieg trwa około 1,5 h, kosztuje 200-300 zł, i jest wykonywany co kilka dni przez okres miesiąca. Według homeopaty, lek.med. Daruisza Szymańskiego – w dzisiejszych czasach zabieg ma większe zastosowanie, niż w czasach gdy się on pojawił – w początkach XX wieku. Jest to zabieg kosmetyczny, określany jako relaksujący masaż. Hyrdokolonoterapia jest w stanie wypłukać z jelita złogi, które zalegały nawet latami, a mogą grozić różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dzięki „płukance” jelito może również odzyskać pierwotną sprawność wchłaniania wody, mikro- i makro elementów czy witamin. Zabig jest pomocy również przy usuwaniu dolegliwości tj. zaparcia czy gazy. Dodatkowo zabieg hydrokolonoterapiii leczy wiele chorób związanych z układem pokarmowym, które mogą objawiać się chorobami skóry, kłopatami układu oddechowego czy przejawami nadwrażliwości immunologicznej. Zabieg zyskał również na popularności jako część kuracji odchudzających. Przed zabiegiem jednak, wymagana jest konsultacja z lekarzem, a po zabiegu dieta wzbogacona o preparaty probiotyczne.

Ze słów innych specjalistów, mających kontakt z osobami, które skorzystały zabiegu można wnioskować iż, zabieg wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie. Z relacji pacjentów wynikało iż, jedynym minusem było uczucie skrepowania podczas zabiegu. Nie był to zabieg bolesny czy nieprzyjemny, a po zakończonej terapii osoby korzystającej z niej były zadowolone, odprężone i miały uczucie lekkości. Szkodliwość zabiegu jest natomiast znikoma jednak u osób zdrowych, niemających problemów natury gastrycznej, mogą wystąpić miniuszkodzenia śluzówki mogące być wrotami infekcji. Dodatkowo nie prawdziwe do końca jest stwierdzenie, iż zabieg odchudza, gdyż na teranie „sprzątanego” odcinka jelita nie zachodzi wchłanianie składników pokarmowych – co za tym idzie ilość kalorii się nie zmniejsza po wyczyszczeniu okrężnicy. Zabieg razem z fermentującymi, szkodliwymi resztkami, wypłukuje również te dobre elementy – biotynę, witaminę K – wchłaniane na terenie okrężnicy. Podsumując jest to zabieg typowo kosmetyczny, nie mający żadnego medycznego uzasadnienia. Hyrdokolonoterapia może być wskazana dla osób mających kłopoty z jelitem grubym, jednak nie jest to zwykłe wyjście do kosmetyczki na maseczkę z alg.

Źródło: zdrowie.onet.pl

wszystko super ale nie ma

wszystko super ale nie ma żadnych informacji czy można stosować lewatywę jak się dostało okres. Akurat wczoraj zaczęłam a tu okres i teraz pytanie kontynuować czy poczekać?

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania